{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ŠVÝCARSKÝ REPREZENTANT MATTHIAS HOFBAUER UKONČIL KARIÉRU

Obrázek ke článku
21. 3. 2020

Nejstarší florbalista švýcarského národního týmu a zároveň nejlepší střelec oznámil ukončení své bohaté kariéry. Ikona ze země helvétského kříže, která získala bronzovou medaili z posledního šampionátu v Praze, odchází do florbalového důchodu. Jeho bratr Christoph musel ukončit kariéru již na začátku roku 2018 z důvodu trvalého poškození chrupavky v koleni.

Matthias Hofbauer nechal ve florbalovém světě úžasnou stopu. Legenda, kterou mohli vidět florbaloví nadšenci na posledním mistrovství světa v České republice, stihla během své našlapané kariéry oslovit svým stylem hry nespočet diváků. Matthias debutoval ve švýcarské soutěži již v září 1997. V zemi helvétského kříže byl věrný svému klubu a kromě své zahraniční mise ve Švédsku, oblékal vždy dres zelenobílého mužstva, jemuž dělá asistenta Radek Sikora - byl jim SV Wiler-Ersigen.

Pravoruký útočník s číslem devatenáct opouští florbalovou scénu. Během ni uspěl na Poháru mistrů, vybojoval s národním týmem sedm bronzových medailí na mistrovství světa, třikrát zvedl nad hlavu švýcarský pohár a desetkrát se stal mistrem nejvyšší Nationalligy A. V ní odehrál přesně 565 zápasů, ve kterých byl hlavní hrozbou pro brankáře - nastřádal 511 gólů, k nimž přidal 562 gólových nahrávek a v celkovém součtu překročil hranici tisíce kanadských bodů.

Zcela první šampionát si zahrál Hofbauer v roce 2000 v norském Oslu, kde získal první medaili v reprezentačním dresu, o čtyři roky později byl s 22 kanadskými body zvolen do all-star týmu celého turnaje. Sedmý bronz přidal v O2 areně před očima českých fanoušků, když Švýcarsko porazilo domácí florbalisty v bitvě o třetí místo. 

Matthias Hofbauer naskočil do své poslední sezony 2019/2020 s Wilerem skvěle, když družina Thomase Bergera skončila po dvaadvaceti utkáních na prvním místě. Legenda švýcarského florbalu během základní části vstřelila 16 gólů a na 17 jich přihrála. V rozehraném čtvrtfinále proti Churu vyhrával Wiler již 3-0, avšak sezona byla ukočena z důvodu světové pandemie. Matthias tak doplňuje svého bratra Christopha a ukončuje svou kariéru.

Úspěchy Matthiase Hofbauera

1x vítěz Poháru mistrů (2005)

7x bronz na MS (celkem 57 startů)

3x vítěz švýcarského poháru

10x vítěz nejvyšší švýcarské soutěže

565 utkání v NLA - 1 073 kanadských bodů (511+562)

194 startů za národní tým - 268 kanadských bodů (139+129)


Obrázek