{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


TÄBY OTOČILY ZÁPAS S VÍTKOVICEMI A MÍŘÍ DO FINÁLE

Obrázek ke článku
11. 1. 2020

Vítkovice se dostaly v první třetině do dvoubrankového vedení, avšak ani tento náskok k příznivějšímu průběhu klání nepomohl. Švédky dokázaly do konce druhé třetiny vyrovnat a posledních dvacet minut se neslo právě v jejich režii. Täby FC tak postupují do finále, kde se střetnou s Klotenem, na Vítkovice čeká v boji o třetí místo finské SB-Pro.

6 : 3
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
1:21:04:1 -:-
Branky: 17. Ranja Varli, 29. Matilda Sjödin, 50. Jenna Taivaloja, 50. Ranja Varli, 53. Julia Croneld, 60. Ranja Varli - 11. Vlaďka Maděrová, 15. Dominika Buczek, 54. Michaela Kubečková

Domácí Vítkovice hnalo kupředu přes 1 600 fanoušků, kteří po celých šedesát minut tvořili elektrizující atmosféru. Rytířky nezačaly vůbec špatně, když se po rychlém kontru dostaly do vedení zásluhou Vlaďky Maděrové a s prvotním oťukáváním přišel i druhý přesný zásah z hole Dominiky Buczek, která blafákem zavěsila míček nad švédskou brankářku. Utkání doprovázelo rychlé tempo, nespočet akcí a zajímavých příležitostí včetně osobních soubojů. To vše zdobilo semifinálové střetnutí mezi Vítkovicemi a Täby.

Ve druhé části si poprvé početní převahu zkusily Švédky a hned z toho vytěžily vyrovnávací gól na 2:2. Oba tábory se přetahovaly o každý centimetr hřiště a hlavně nechtěly udělat chybu, která by mohla rozhodnout o dalším průběhu duelu. Täby se v padesáté minutě dostaly poprvé do vedení, když dvěma slepenými góly otočily vývoj klání na svou stranu. Menší naději dala Vítkovicím ještě Michaela Kubečková, jenže Ranja Varli zpečetila vítězství švédských šampionek do prázdné brány.

Domácím v závěru nepomohla přesilová hra ani power-play, a tak v nedělním souboji o třetí místo vyzvou finské SB-Pro. Täby se porvou o první pozici se švýcarským Klotenem.

Nejlepší hráčky utkání: Moa Tschöp (Täby FC) - Dominika Buczek (1. SC TEMPISH Vítkovice)

Obrázek