TIGERS PADLY V NÁJEZDECH! BRÁNA SEMIFINÁLE JIM TAK ZŮSTALA ZAVŘENA

6. 10. 2017

Krátce po skončení mužského čtvrtfinále se na své značky postavily týmy z Prahy a finského města Turku. Ačkoliv hráčky Tigers vedly 2:0, o své vedení v průběhu dvou třetin přišly, a dokonce musely dotahovat jednobrankovou ztrátu. V sérii pěti nájezdů byly horší, a tak na Poháru mistrů budou hrát pouze o páté místo.

Ještě než se stihly hráčky poprvé dotknout míčku, do rytmu rozhýbal početnou skupinu florbalových příznivců bubeník podporující šedesát minut hráčky TPS. Aktérkám z obou táborů pár minut trvalo, než si začaly vypracovávat solidní šance k zakončení. První možnost mohla mít Vendula Beránková, kdyby ji po cestě k bráně míček neuskočil. Ženy Tigers se zpočátku dostaly do lepších pozic než jejich soupeřky z Turku a po právu vedly. Nikola Hermannová našla skulinu pro míček mezi hlavou a tyčí natažené Noory Vuorely, poté finskou brankářku překonala vlastní obránkyně, jejíž tělo nasměrovalo nahození Ivety Hyršlové do sítě.

Turku načerpalo během deseti minut přestávky síly a vletělo do druhé periody jako vyměněné. Po necelé minutě a půl se ujala přihrávka zpoza brány a následná střela pod břevno. Hráčky v černém si nepohlídaly ani druhou situaci probíhající za jejich svatyní, když Milla Nordlund vybídla k vyrovnání nacvičeným signálem Lauru Rantanen. „Soupeřky přidaly na důrazu a my jsme nedokázaly ustát osobní souboje,“ mluví o zvýšeném nasazení protivnic trenérka českého celku.

Své hbité nohy ukázala všem přítomným Dominika Kubišová, jejíž sprinty mnohdy zavařily pětici Finek. Navíc byla první hráčkou, která oslabila svůj tým. Sotva se vracela z trestné lavice mezi mantinely, rozhodčí rozpažil u brány Tigers, když jedna ze soupeřek tečovala míček za záda Jany Christianové vysokou holí. Gól tedy neplatil a pokračovalo se dál.

Denisa Billá mohla po třetím gólu TPS vyrovnat, když se postavila k trestnému střílení. Kvůli pohybu míčku vzad ale neuspěla, což ji konec konců nemuselo vůbec mrzet, protože početní převahu její tým využil díky střele Martiny Čapkové. Nastavený čas vítěze neurčil, a tak dostaly prostor samostatné nájezdy. V páté sérii vyrovnala na 2:2 Tereza Hanzlíková, jenže poslední slovo si vzala Milla Ranne, jejíž blafák poslal Turku do semifinále proti IKSU. „Uteklo nám to. Po té inkasované brance jsme se těžce vracely do zápasu. Nedokázaly jsme si vytvořit souvislejší tlak, který by byl korunovaný nějakým gólem,“ má jasno pár vteřin po skončení duelu Markéta Šteglová.