{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


V OSTRAVĚ BUDE ROZLOSOVÁN POHÁR MISTRŮ 2020

Obrázek ke článku
25. 9. 2019

Ve čtvrtek dopoledne proběhne v budově ostravského magistrátu slavnostní los Final four Poháru mistrů 2020. Za přítomnosti zástupců města Ostravy, Moravskoslezského kraje a samozřejmě mistrovských Vítkovic se rozhodne, s kým se čeští šampioni utkají v semifinále tohoto turnaje, který se koná ve druhém lednovém víkendu v Ostravě. 

Na lednový Pohár mistrů se v současné chvíli připravuje osm týmů ze sedmi klubů a čtyř zemí. Polovina účastníků se přitom od ledna 2019 vystřídala. Finsko budou v Ostravě stejně jako v Gävle reprezentovat florbalisté z Classic a florbalistky bývalého působiště Denisy Ratajové SB-Pro. Stejně tak opět nebudou chybět ani muži Storvrety IBK ze Švédska. Ženskými mistryněmi se v zemi Tří korunek však v dubnovém superfinále staly florbalistky Täby FC.

Částečná výměna proběhla také na poli českých mistrů - zatímco ženy Vítkovic budou moci navázat na skvělý výkon z Gävle, čeští mistři tentokrát pochází rovněž z Vítkovic a vystřídají tak Mladou Boleslav. Ke kompletní obměně pak došlo ve Švýcarsku. Do Ostravy dorazí SV Wiler-Ersigen s Radkem Sikorou na lavičce a Kloten-Dietlikon Jets s Natálií Martinákovou a Hanou Koníčkovou na hřišti.

O co v losu půjde?

Turnaj se uskuteční v termínu 11. - 12. ledna. Protože se hraje systémem Final Four, tedy na turnaji vystoupí celky čtyř nejlepších zemí světa, odehrají se během soboty semifinálová klání a v neděli budou následovat finálové boje a zápasy o bronz. Systém rozdělení do semifinálových dvojic je částečně daný a los tedy bude jednoduchý. 

Do semifinále číslo jedna je podle hodnocení Mezinárodní florbalové federace nasazen první tým světa, kterým je v mužích finský Classic, v ženách to je tým Täby FC. Do druhého semifinále je nasazen Storvrety v mužské a SB-Pro v ženské části turnaje. Účelem losu je tak určit, na které dva z těchto čtyř týmů v semifinále narazí čeští a švýcarští mistři a mistryně.

Los Poháru mistrů 2020:
Muži

Semifinále 1:Classic (FIN) - ? (1. SC TEMPISH Vítkovice (CZE)/SV Wiler-Ersigen (SUI))

Semifinále 2: Storvreta IBK (SWE) - ?(1. SC TEMPISH Vítkovice (CZE)/SV Wiler-Ersigen (SUI))

Ženy

Semifinále 1:Täby FC (SWE) - ? (1. SC TEMPISH Vítkovice (CZE)/Kloten-Dietlikon Jets (SUI)

Semifinále 2:SB-Pro Nurmijärvi (FIN) - ? (1. SC TEMPISH Vítkovice (CZE)/Kloten-Dietlikon Jets (SUI)


Slavnostní los startuje v 9:30 a bude možné ho sledovat na kanálech Českého florbalu i oficiálních kanálech Poháru mistrů (Champions Cup)


Obrázek