{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


VE ŠVÝCARSKU PROBĚHL RESTART, ČECHŮM SE BODOVĚ DAŘILO

Obrázek ke článku
12. 1. 2021

Po dlouhé pauze se naplno do programu florbalového světa vrátily švýcarské soutěže a čeští krajánci o sobě od počátku dávají vědět. Bodově se prosadili Paloncyová, Řezáčová, Řepková, ale také Kisugite či Šešulka. Vůbec nejvíce se však dařilo dvojici z Thunu – Šimek a Pluhař, kteří dohromady posbírali čtrnáct bodů! Na severu Evropy dále pokračují F-liiga i švédské superligy, v nichž se opět prosadily Ratajová a Urbánková.

Švýcarsko        

Po dlouhé pauze se opět rozeběhly nejvyšší soutěže v zemi helvétského kříže. A po restartu do tamní NLA naskočila ve víkendovém dvojkole řada českých krajánků.

Bodové hody v podání Češek

Jako vůbec první se představily hráčky Skorpions, tedy Nikol Pekárková a Lucie Řezáčová. Ty se musely popasovat dokonce se třemi soupeři, neboť ve čtvrtek večer dohrávaly utkání s Bernem. Ten jim vyšel náramně, i díky brance Řezáčové si odnesly výhru 7:1. V dalším klání narazily na Laupen s Hankou Lackovou, přičemž tento duel byl o poznání dramatičtější. Florbalistky Skorpions sice vedly, ale právě Lacková pár minut před koncem svou trefou snížila na 5:6. Vyrovnaní však nepřišlo. Poslední duel v podání škorpionek pro ně rovněž dopadl vítězstvím. V utkání s Red Lions uspěly 5:3 a Řezáčová i tentokrát bodovala.

Nejpočetnější zastoupení českých florbalistek má aktuálně Zug United, v jehož kádru nalezneme Kamilu Paloncyovou, Ivanu Šupákovou, Elišku Trojánkovou a dočasně také nově útočnici Chodova Terezu Hanzlíkovou. Poslední jmenovaná se pod Alpy vydala po novém roce jen na pár zápasů a brzy se vrátí na pokračování Extraligy žen zpět do Prahy. Premiéru si Hanzlíková odbyla v souboji s Riders, za které nastoupila Petra Mandátová. Duel, jenž vyzněl 6:4 pro Zug, nabídl bodové hody krajanek. Právě Hanzlíková si zapsala jednu asistenci, stejně tak Šupáková, Trojánková jednou skórovala a Paloncyová dokonce zkompletovala hattrick, za což byla vyhlášena nejlepší hráčkou utkání.

„Před zápasem jsem byla hodně nervózní hned z několika důvodů. Nový tým, nové spoluhráčky a hlavně zápas po hrozně dlouhé době. Navíc jsem stihla ve Švýcarsku jen jeden trénink, takže všechno bylo takové narychlo. Naštěstí mi hodně pomohly naše holky a po prvním střídání nervozita spadla. Určitě to ode mě nebyl stoprocentní výkon, ale jsem ráda, že jsme dokázaly i přes výpadek ve druhé třetině zápas dotáhnout do vítězného konce,“ zhodnotila souboj Hanzlíková.

Riders ani na druhý pokus neuspěly, tentokrát proti Red Ants. Celek s Magdalénou Pláškovou a Hanou Koníčkovou totiž dokázal zvítězit 6:3, přičemž všechny Češky se zapsaly do statistik alespoň bodem. Touto výhrou si také Red Ants spravily náladu, neboť v sobotu nenašly recept na vedoucí tým soutěže Dietlikon Jets, za který hraje Natálie Martináková. Výslednou podobu prohry 2:8 dovršila svým gólem Koníčková.

A Dietlikon se radoval i v dalším utkání nad Laupenem, jenž tedy naopak neuspěl ani jednou. Po jednoznačném průběhu skóre 12:3 nepřekvapilo. 

Posledním celkem, za nějž nastupují české hráčky, je piranha Chur. Martina ŘepkováNelou Jirákovou, kterým patří třetí, respektive sedmá příčka v kanadském bodování celé NLA, musely na restart čekat až do druhého hracího dne, neboť jejich duel s Berner Oberland byl odložený z důvodu karantény soupeřek. Totéž se stalo Zugu. Piraně si svůj návrat však rozhodně nepředstavovaly jako prohru od Wizards v poměru 5:10. Byť české duo opět zářilo a Řepková se se ziskem tří bodů stala nejlepší hráčkou.

Hvězdné výkony Pluhaře a Šimka

Taktéž mužská liga má za sebou dvě víkendová kola. V nich se nejvíce dařilo Josefu Pluhařovi a Davidu Šimkovi, kteří v dresu Thunu dohromady posbírali neuvěřitelných čtrnáct bodů. Výrazně se tak podíleli nejprve na výhře 13:3 (Pluhař 2+3 a Šimek 4+0) nad poslední Astrou Sarnen s Janem Danišem, který taktéž jednou skóroval. Poté také na vyrovnaném duelu s Alligator Malans, jenž dospěl až do prodloužení (Pluhař 1+1 a Šimek 3+0). To dopadlo lépe pro Malans 7:6.

Právě za aligátory poprvé naskočil do hry po zranění Lukáš Veltšmíd, v sestavě nechyběl v sobotním klání při výhře 7:4 proti Churu s Danielem Šešulkou. Kapitán Churu se svým týmem celkově neprožil ideální víkend. I v následném souboji s Könizem sice skóroval, ale na výhru nedosáhl. Na druhé straně Martin Kisugite si zapsal jednu asistenci a podílel se tak na výsledku 7:5. Bodovým ziskem Kisugite navázal na sobotní restart, v němž se taktéž Köniz radoval 6:5 proti Zugu United a český obránce k finální přihrávce přidal také branku.

Již zmiňovaná Astra, která je na úplném chvostu tabulky, má na svém kontě stále nulu v kolonce získaných bodů. Nic na tom nezměnilo ani střetnutí s Rychenbergem s Patrikem Dóžou. To bylo zcela jasné, 7:0 hovoří za vše. Navíc Rychenberg zvítězil i nad Langnau, byť to bylo jen rozdílem jediné trefy 8:7.

Uster s Martinem Pražanem a Ondřejem Svatošem marně doufal v úspěch v souboji se St. Gallenem a Zugem United. První Wiler potvrdil tabulkové postavení a roli favorita pouze v jednom případě. Nad Langnau uspěl 8:1, proti Zurichu si ale zapsal porážku 2:3. Radek Sikora ml. se v obou utkáních jednou prosadil.

Finsko

Jediná česká zástupkyně ve Finsku v uplynulém týdnu byla u vítězství EräViikingit. Vlaďka Maděrová se spoluhráčkami sice dlouhodobě figuruje až na poslední pozici ve skupině A F-liigy, ale po výsledku 7:4 nad Koove se i Erä přiblížily lepší příčky.

Švédsko

V nekompletní tabulce ženské Superligan se Pixbo drží na čtvrtém místě. V posledním utkání s Jönköpingem uspěly lišky 7:3. Z českého trojlístku Eliška Krupnová, Michaela Kubečková a Denisa Ratajová se bodově zadařilo především poslední jmenované. Osmá nejlepší hráčka světa si připsala dvě branky a jednu přihrávku.

Malmö se v dosavadním průběhu spíše trápí, tentokrát se mu ale povedlo uspět po 27 vteřinách prodloužení nad Karlstad 4:3. Po delší době se prosadila Tereza Urbánková, která má na svědomí úvodní trefu růžového celku.

Z českého pohledu zajímavý duel mezi mužským Pixbem a Linköping byl odložen.

Obrázek