​​​​

VÍTKOVICE SLAVÍ TŘETÍ MÍSTO, SB-PRO PORAZILY 7:3

12. 1. 2020

Atmosféra dopoledního zápasu o třetí místo rozproudila přes 1 300 přítomných a pomohla Vítkovicím k výhře nad finským SB-Pro. Dvě třetiny vyrovnaného florbalu se ve třetí třetině proměnily v jízdu Vítkovic, které byly hladovější po úspěchu a mohly si užít ovace. SB-Pro se tak vrací na sever se dvěma porážkami.

3 : 7
1:22:10:4 -:-
Branky: 7. Silja Eskelinen, 22. Heidi Lirkki, 35. Heidi Lirkki - 2. Dominika Buczek, 11. Zuzanna Krzywak, 32. Eliška Planková, 42. Jana Trošková, 47. Barbora Husková, 47. Sára Seevaldová, 57. Michaela Kubečková

Domácí ženy vtrhly do bitvy o třetí pozici velmi svižně a hned po necelé minutě rozvlnily boční síťku finské brány. Zanedlouho však zvedly fanoušky ze sedadel, protože kličkovanou Dominiky Buczek nedokázala zkrotit ani Tiltu Siltanen. Vítkovice byly aktivnější v pohybu a nadělaly soupeřkám mnoho problémů. I přes to,  že po nepřesném výhozu srovnala skóre Silja Eskelinen, ten další za čtyři minuty dopravila za brankovou čáru Zuzanna Krzywak.

Vítkovice ve druhé části hry nebyly příliš disciplinované, když vyfasovaly celkem tři tresty. V prvním oslabení odskočily sice do vedení, po dvouminutovém trestu Vlaďky Maděrové ale bylo opět srovnáno a zápas o třetí místo rozseklo až posledních dvacet minut. K vidění byla dokonce situace, kdy si rozhodčí vyžádali záznam hry, aby posoudili gólovou příležitost Finek. Verdikt zněl zcela jasně - Jörgen Andersson rozpažil a hrálo se dál.

Ve dvaačtyřicáté minutě zapadl za záda Siltanen odraz z velkého brankoviště, což Vítkovice nakoplo do další práce. Po přesilové hře rytířek hala propukla v šílenství a hráčky v razících dresech odskakovaly do vedení. Zlomovým okamžikem se ukázala sedmá minuta třetí periody, kdy se klání přehouplo jednoznačně na stranu Vítkovic. Ty si dokráčely k výhře 7:3 a společně s diváky se mohly radovat ze třetího místa na Poháru mistrů.

Nejlepší hráčky utkání: Silja Eskelinen (SB-Pro) - Eliška Planková (1. SC TEMPISH Vítkovice)