{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ZÁPASOVÁ STŘEDA NA SEVERU. KDE SLEDOVAT ČECHY?

Obrázek ke článku
28. 10. 2020

Středeční den - v Česku sváteční - nebude chudý na florbalové dění. Ve Švédsku a Finsku jsou naplánované zápasy mužských nejvyšších soutěží a ženské F-liigy. Z krajánků tak naskočí do hry třeba Vlaďka Maděrová, Jonáš Kreysa či Josef Rýpar. Premiéru by si mohl odbýt Mikuláš Krbec ve Växjö. Preview i s odkazy na jednotlivá utkání najdete v článku. 

Švédsko

28. říjen je v České republice tradičně ve znamení státního svátku, naopak ve Švédsku budou k vidění utkání nejvyšší mužské soutěže. Do tamní Superligan opět zasáhnou i krajánci.

Kalmarsund, v jehož dresu by mohl znovu naskočit Filip Forman, hostí zmije z Växjö. Za ty by pro změnu mohl nastoupit Mikuláš Krbec, pro kterého by se jednalo o debut. Do kádru Växjö také přibyli dva hráči z Pardubic - Martin Haleš a Adam Šmíd. Domácí florbalisté budou v roli favorita, neboť v předešlých zápasech ztratili jediný bod a drží čtvrtou pozici.

Linköping s útočným duem Matěj JendrišákJosef Rýpar cestuje do univerzitního města Umeå, kde na něj čeká Thorengruppen. V tomto případě se zatím více daří Linköpingu.

Další střetnutí nabízí souboj posledních dvou týmů soutěže. Sirius narazí na Höllviken, za který pravidelně nastupuje Jonáš Kreysa. Oba celky stále čekají na první body a  je jisté, že se po vzájemném utkání jeden z nich odrazí ode dna. „Očekávám výhru, na nic jiného ani myslet nemůžeme,“ tvrdí Kreysa.

Český útočník ví, jak je blížící se klání důležité. „Musíme zapomenout na naše předešlé zápasy a soustředit se jenom na zápas se Siriusem,“ říká.

Muži Svenska Superligan

Kalmarsund - Växjö (středa 18:30)  online | livesport
Thorengruppen - Linköping (středa 18:30)  online | livesport 
Sirius - Höllviken (středa 19:00)  onlinelivesport

Zápasy ze švédské nejvyšší soutěže mužů je možné za poplatek sledovat ZDE.

Finsko

Program ženské nejvyšší soutěže ve Finsku pravidelně nabízí i utkání ve všedních dnech, tato středa není výjimkou. Vlaďku Maděrovou z EräViikingit čeká na domácí palubovce v Helsinkách duel s Classicem. „Přijde mi to super. Občas je to sice náročné, ale člověk se s tím musí poprat a připravit se, co nejlépe to jde. Ale já se florbalem hlavně bavím a užívám si každý zápas. Takže jsem jen ráda, když hrajeme třeba hned za dva dny,“ myslí si o tomto režimu česká florbalistka.

Hráčky EräViikingit se v posledním kole po delší době dočkaly vítězství, na které by i tentokrát chtěly navázat. Mladá útočnice vidí klíčové faktory pro potenciální výhru takto: „Chtěla bych, abychom zachovaly chladnou hlavu a hrály tak, jak umíme. Pokud nebudeme vytvářet zbytečný chaos, půjde to jako po másle.“

Ženy F-liiga

EräViikingit - Classic (středa 17:30)  online | livesport 

Zápasy z finských nejvyšších soutěží je možné sledovat ZDE.  

Obrázek