Centrální Stodola a „megaturnaj“ na Campanu. Takové byly okresy v Praze

Praha patří každoročně k favorizovaným krajům. Silný florbalový region svou vydobytou pozici hodlá udržet i v letošním roce. V okresní eliminaci se na území hlavního města hrálo devět turnajů, z nichž pouze dva byly dívčí. Pojítkem více než poloviny z nich byla stejná pořadatelská hala. Netradiční jev v jiných regionech je v Praze vcelku logický. A tak si řada z malých nadějí zahrála v místech, kde nastupovaly legendy Tatranu Střešovice.

 

Hlavní město Praha – chlapci

Pohled na sovu v lidech vzbuzuje úctu. Spojují si ji s moudrostí a rozumem. No a jak dokázali kluci ze základní školy v Londýnské ulici v Praze, očividně to sovy umí i s florbalkou. London Owls, jak si tahle parta říká, vyhrál ve Stodole čtyři ze čtyř svých duelů a suverénně kráčí ČEPS cupem dál. Také druhý turnaj měl specifického vítěze. A opět v tom hrály roli cizí jazyky, byť tentokrát jen v podobě jejich rozšířené výuky. Základní škola Bronzová skončila zlatá. A kráčí turnajem dál.

I turnaj pražské „desítky“ hostila „šestka“, respektive střešovická Stodola. Tentokrát postupovaly dva týmy. S bilancí šesti výher z šesti duelů to byli Jakuťáci z Jakutské ulice. Superfinálový sen mohou žít i Hostýnci z Hostýnské ulice.

Desítka odvážných ze „čtyřky“ se představila ve své domovině. Městská část Praha 4 totiž na svém území ukrývá i základní školu Campanus s krásnou sportovní halou, jako stvořenou pro konání podobných akcí. Jenže těm opravdu domácím teď štěstěna nepřála. Pro postup si dokráčela ZŠ Mendelova a Lišáci, což jsou kluci ze školy v ulici Na Líše.

Pražské „osmičce“ kralují kluci ze základní školy v Zenklově ulici, pojmenovaní jako Zenklovka Boys. Pozici favoritů z minulosti obhajovali Fryčováčci. A nutno dodat, že s bilancí pěti výher z pěti zápasů úspěšně. Spolu s nimi kráčí dál i Novoborská. A aby byla krajskofinálová sestava kompletní, nesmí chybět ani FZŠ Mezi Školami, zástupce Prahy 13. Ta opanovala turnaj v Letňanech.

 

Hlavní město Praha – dívky

Dívčí turnaje se konaly pouze dva. Ten menší a skromnější hostila Stodola. Ze čtveřice účastníků mohli dál postoupit jen dva. Víceméně jasné bylo, že z prvního místa postoupí Mazuračky z Mazurské. Pět výher z pěti zápasů a nebylo co řešit. Tuhá bitva byla svedena o druhou postupovou příčku. A minimálně ještě jednu školní absenci si nakonec připíšou holky ze Zenklovky, které postup uválčily proti Červenému Vrchu. Chcete-li proti Red Hillu.

Druhý turnaj byl doslova „masakrální“. Desítka účastníků a hned šest míst v další fázi turnaje. To je luxusní šance na postup. Využila jí tato družstva: ZŠ Campanus dívky, Kunratice, Přehrada, Hostýnky, Čapačky a Milíčovky. Pro zbylou smutnou čtveřici letošní ročník ČEPS cupu skončil hned v jeho zárodku.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/centralni-stodola-a-megaturnaj-na-campanu-takove-byly-okresy-v-praze/