ČEPS cup hlásí rekord. Nového ročníku se zúčastní 1258 týmů

Stále větší a větší. ČEPS cup, pohár základních škol pořádaný Českým florbalem, se opět rozrůstá. Populární akce, na jejímž konci bude také tentokrát finálový turnaj v Ostravě, se uskuteční už posedmé. Zda bude sedmička šťastným číslem i v případě organizace této akce, to se dozvíme za několik měsíců. Již teď je ale jisté, že školy turnaj táhne. A to je dobře.

Ten pocit, kdy nad hlavu zvednete pohár pro mistra České republiky, zná jen pár vyvolených. V roce 2018 se ho dočkali kluci z Jesenice a holky z Lutína. Oba dva týmy budou svůj primát obhajovat také v roce nadcházejícím.
Krom nich se ale do bojů vydá dalších 1256 soupeřů, kteří jim budou chtít cestu za zopakováním úspěchu překazit.
„Také v letošním roce čeká na účastníky hodnotné florbalové vybavení. To dostanou už jen za to, že do turnaje nastoupí a poměří síly s ostatními,“ lákala koordinátorka projektu Denisa Franzeová.
Stejně jako v minulosti musí účastníci projít celkem čtyřmi fázemi, aby mohli stanout na pomyslném republikovém vrcholu. Začnou tradičně v okresním kole. Z něj pokračuje cesta do krajské eliminace. Šampioni jednotlivých krajů se pak rozdělí na dvě poloviny.
Osm týmů z východu republiky svede florbalové bitvy na hanácké půdě v Olomouci. Osmička západních vítězů zabojuje o čest a slávu v Praze. Nejlepších šest z celé země se pak utká v Ostravě v rámci Superfinále florbalu 2019.
Okresní kola ČEPS cupu startují 9. října, kdy se v Kaplici uskuteční první turnaj letošního ročníku. Jména krajských účastníků budou známá nejpozději 30. listopadu. Kdo se stane republikovým šampionem pro rok 2019?

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/ceps-cup-hlasi-rekord-noveho-rocniku-se-zucastni-1248-tymu/