ČEPS cup míří do národního finále. Praha a Olomouc přivítá nejlepší šestnáctku

Florbalový turnaj pro první stupeň základních škol ČEPS cup se přehoupl do své druhé poloviny. Podobně jako v případě jedné známé reality platí, že „lepší zůstanou“. Do Prahy, respektive do Olomouce se sjedou nejlepší týmy podle toho, v jaké polovině Česka leží. V národním finále se utkají nejen o medaile, ale také o tři postupová místa do pražského republikového finále na Vinohradech.

 

Již třetí turnajové kolo je tady. Probojovalo se do něj celkem 32 družstev, z toho 16 chlapeckých a 16 dívčích. Jistotu postupu měl vždy krajský šampion. S ohledem na počet přihlášených družstev pak poslední místo obsadil tým s takzvanou divokou kartou.

Olomoucká sportovní hala u střední školy na Rooseveltově ulici přivítá vítěze z Vysočiny a také z Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského, Jihomoravského, Pardubického a Královéhradeckého kraje. Pražská sportovní hala na Děkance pak bude hostit školy z Čech, čili konkrétně z Prahy a také z Karlovarského, Plzeňského, Jihočeského, Středočeského, Libereckého a Ústeckého kraje.

A kdo že se v této pokročilé turnajové fázi představí? Na obou turnajích to bude krom nováčků i řada starých známých jmen, jež kralují turnaji každoročně. V Praze to budou například kolínští Kozlové, novostrašecká ZŠ J. A. Komenského či ZŠ Smržovka. V Olomouci je plejáda účastníků snad ještě známější. Krom předloňských mistryň z Lutína se předvede uherskobrodská ZŠ Pod Vinohrady, vsetínské Luhačky, vysočinská ZŠ Nuselská či Kočky ze ZŠ Svatopluka Čecha v Chocni. Jako jeden z velkých favoritů se pak jeví opavská ZŠ Dr. Edvarda Beneše či v Praze domácí Fryčováčci.

„Národní finále přináší každoročně spoustu atraktivních duelů, které baví děti i přítomné rodiče či diváky. Kdo si najde cestu do sportovní haly Rooseveltova nebo Děkanka, ten nebude litovat,“ lákala koordinátorka projektu Denisa Franzeová z Českého florbalu.

Národní finále ČEPS cupu startují 16. března dívčím turnajem v Praze. 18. března se na Děkance představí chlapci. O den později se turnajový kolotoč přesouvá na Moravu, kde se o postupová místa poperou děvčata. A 20. března v Olomouci uzavřou tuto turnajovou fázi kluci z východu republiky.

Republikové finále se pak bude konat 20. dubna v Praze na Vinohradech. Postoupí do něj vždy tři nejlepší týmy z každého národního finále.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/ceps-cup-miri-do-narodniho-finale-praha-a-olomouc-privita-nejlepsi-sestnactku/