DALŠÍ TITUL MÍŘÍ NA MORAVU! V CHLAPCÍCH TRIUMFOVALA MOHELNICE

I v chlapecké části ČEPS Cupu putuje pohár pro vítěze na Moravu. Poprvé po koronavirové se dočkal vrcholu i chlapecký pohár základních škol. Šampionem se nakonec po přestřelce ve finále stali hráči z Mohelnice.

Ve sportovní hale Jedenáctka v Praze byla k vidění řada obrovských dramat a také zde panovala vynikající atmosféra hodná opravdového velkého finále. Řada týmů si s sebou totiž dovezla poměrně početný fanklub.

Hráči se nim odměnili vynikajícími výkony, o čemž svědčí také výsledky zápasů o nejcennější kovy. V klání o třetí místo musely rozhodnout za stavu 4:4 až nájezdy, v nichž byly úspěšnější školáci z Kravaří, kteří udolali Kroměříž. Ve finále pak karlovarská ZŠ Konečná dokázala zdramatizovat střetnutí s Mohelnicí, avšak Vodníci si výsledek 6:3 sebrat nenechali a oslavili tak zasloužený triumf.

„Cesta celým ročníkem byla těžká, ale myslím, že jsme si to s dětmi užili,” řekl po skončení turnaje vedoucí vítězného týmu a za jeho zády se z řad svěřenců ozvaly souhlasné výkřiky. „Finále byla paráda. Jsem ještě pořád plný dojmů a musím trochu snížit hladinu adrenalinu,” dodal s úsměvem. Co podle něj rozhodlo? „Děti se nevzdávaly a bojovaly. I když měly třeba občas chvíli strach, tak to nakonec dokázaly překonat,” pronesl s respektem ke svým svěřencům.

Medailového ceremoniálu se zúčastnil také juniorský mistr světa a obránce střešovického Tatranu Bohumil Piskáček. „Dnešní odpoledne jsem si s dětmi moc užil. Moc mě bavila ta jejich energie a radost z florbalu. Doufám, že se s některými v budoucnu ještě potkám,” prohlásil čerstvý superfinalista, který se sám věnuje trénování žáků.

 

KONEČNÉ POŘADÍ ČEPS CUPU CHLAPCŮ

1. Vodníci Mohelnice

2. ZŠ Konečná K. Vary

3. ZŠ Kravaře

4. ZŠ Oskol Kroměříž

5. ZŠ Pražská (Pelhřimov)

6. ZŠ Dobříš

7. ZŠ Vyškov, Nádražní 5

8. ZŠ Campanus (Praha)

9. ZŠ Proseč

10. Škarvadíci (Ostrava-Poruba)

11. Pětadvacítka (Plzeň)

12. Komenda (Nové Město nad Metují)

13. Strážáci (Stráž nad Nisou)

14. ZŠ Aléská (Bílina)

15. Husovka (Písek)

16. Zubři (Bratronice)

 

All-Star tým: Max Abrahamczik (ZŠ Kravaře), Jan Hubík (ZŠ Oskol Kroměříž), David Tkáč (ZŠ Konečná K. Vary), Jakub Němeček (Vodníci Mohelnice).

 

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/dalsi-titul-miri-na-moravu-v-chlapcich-triumfovala-mohelnice/