Dívčí duely, „dabl“ Benešovky a postup favoritů. Takové byly jihočeské okresy

Hotovo z pohledu okresních kol mají už také v Jihočeském kraji. Letošní ročník přinesl hned několik specialit. Tou největší byly dívčí duely v jednotlivých lokalitách. Z pohledu počtu pořádaných turnajů se tak Jihočeši stali prakticky genderově vyváženými. Mezi chlapci se dál probojovali soběslavští Sobíčci, kteří tak potvrdili roli favoritů z minulosti.

 

Jihočeský kraj – chlapci

Strakonický okres hostila tradičně oblouková sportovní hala v městě Švandy dudáka. Z devíti účastníků se mohl radovat pouze jediný. Tím byla vítězná ZŠ Povážská ze Strakonic. Ta přehrála i v minulosti úspěšnou školu Františka Ladislava Čelakovského a míří dál. V krajském finále utká možná i s dvojicí z Táborska. Přestože favorizovaní Sobíčci ze Soběslavi jednou prohráli, čtyři výhry navíc jim nakonec stačily. Druhá táborská Zborka ze Zborovské ulice kráčí rovněž dál, a to navzdory dvěma prohrám v okresním kole. Tento vyrovnaný turnaj měl celkem 13 účastníků!

Do Milevska a haly, v níž obvykle válčí tamější Došwich, se sjelo „jen“ devět týmů, postupoval tedy pouze vítěz. Tímto titulem se pyšní neporažená Benešovka z Písku. Čest českobudějovického okresu bude v další fázi hájit hokejová škola Grünwaldova. Borci studující nedaleko Budvar arény třikrát vyhráli, jednou prohráli, a tak se jistojistě „ulijou“ ze školy i podruhé.

Potkat mohou například hraničáře z Malont. Ti si v kaplické základní škole pod vedením zkušeného florbalového dua Faltus-Janošťák poradili se čtveřicí soupeřů. Postupovou radost jim nezkazila ani prohra s druhou Fantovkou. Jindřichohradecko vyslalo do bojů tři zástupce, o postup však hráli reálně jen dva. V klíčovém druhém duelu ale dačická ZŠ Komenského padla a mohla tak jen poblahopřát k postupu základní škole z Třeboně.

Na Prachaticku kralovala domácí Zlatá stezka, čili škola ze stejnojmenné ulice v městě ležícím na této kdysi důležité obchodní tepně.

 

Jihočeský kraj – holky

Děvčata se představila na jihu Čech celkem šestkrát. V Soběslavi, která je florbalovým centrem táborského okresu, nastoupilo sedm družstev. Dál kráčí hned dvě. Girls Františka Křižíka přijela z Bechyně. Možná ne historickou dráhou, ale podobně svižně turnajem projela. A s jedinou prohrou na kontě kráčí vesele dál. Dokonce ani tři prohry nezastavily Dračice z Chotovin. Díky pěti výhrám se také ony mohou těšit na krajské pokračování.

Ve Strakonicích se odehrál dívčí trojboj. Tentokrát už srdce Františka Ladislava Čelakovského zaplesala. Děvčatům jsou přece jen jeho rýmy asi bližší. A pokud ne rýmy, pak určitě florbalka. S tou si rozumí i Benešovka z Písku, jež dokonala postupový „dabl“. Českobudějovicko budou reprezentovat princezny z Hluboké nad Vltavou, Prachaticko pro změnu Smetanka z Vimperku. A Českokrumlovsko? Tam chtěly dál Malonty. Jenže Křemže!

 

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/divci-duely-dabl-benesovky-a-postup-favoritu-takove-byly-jihoceske-okresy/