Dráčci letí dál navzdory dvěma prohrám. Dívčí prapor drží Bezručka z Hradce Králové

Krajskou fázi už za sebou má také Královéhradecký kraj. Také v severní části východních Čech byla k vidění řada známých jmen z minulosti, která zajímavě míchala turnajovými kartami. Nakonec ale bylo všechno jinak. Chlapecké soupeře spálili na uhel Dráčci z Kostelce nad Orlicí. Dívčí turnaj má nakonec vítězky pocházející z východočeské metropole.

 

Kdo historicky sledoval turnaj ČEPS cup nejen v Královéhradeckém kraji, jistě si povšiml pár zajímavých jmen. Byla to dříve hlavně Dobruška, kdo tvrdil muziku na východě. Zahanbit se ale určitě nenechala ani náchodská Komenda či Obři z Hostinného. Někomu se letos dařilo, někomu méně. Na postup to ale nestačilo ani jedné z těchto vyhlášených bašt.

V chlapeckém turnaji byla situace velmi zajímavá a zamotaná. Osmička účastníků hrála o jediné postupové místo. Paradoxem je, že tým s nejmenším počtem porážek nakonec nepostoupil dál. Což by z logiky věci dávalo smysl. Jenže… Dráčci z Kostelce nad Orlicí se zahřívali postupně. Ve skupině byl jejich dech ledově chladný. Postupně se ale dostali do provozní teploty a spálili na uhel všechny své zbylé soupeře. Když pak ve finále o gól přehráli favorizovanou náchodskou Komendu, bylo o radost a veselou cestu domů postaráno. Velmi dobře se prezentovala i ZŠ Černilov a Domky. Ostudu ale neudělali ani další účastníci z jiných končin Královéhradecka.

V dívčím turnaji měl postupující tým a druhý v pořadí naprosto shodnou bilanci čtyř výher a jedné prohry. Ve prospěch královéhradecké Bezručky rozhodla úvodní vzájemná a těsná bitva s Cerekvicí. Právě tato výhra totiž znamenala postup mladých florbalistek z krajského města dál. Ani prohra s bronzovými Voděrady jim radost nezkazila. Dívčí turnaj byl s ohledem na počet účastnic specifický také tím, že se hrálo nejoblíbenějším systémem – každý se utkal s každým. Spravedlnosti tedy bylo učiněno zadost.

 

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/dracci-leti-dal-navzdory-dvema-prohram-divci-prapor-drzi-bezrucka-z-hradce-kralove/