Dvojí postupový „double“ na jižní Moravě. Tradičně míří dál i znojemská Mládežka či Adamov

 

 

 

 

 

 

 

 

Patnáct odehraných turnajů, sedmnáct postupujících týmů. A nespočet florbalové radosti. Přesně to s sebou přinesla okresní fáze turnaje ČEPS cup v Jihomoravském kraji. V tradičně nesmírně silném regionu zářila i některá známá jména. Mezi chlapci tradičně silná ZŠ Adamov či znojemská Mládežka. Postupovým „doublem“ se pyšní bílovické Lišky a Lišáci a ZŠ a MŠ Horní Brno.

Z Jihomoravského kraje se každoročně rekrutují turnajoví favoriti, a to z celorepublikového pohledu. Nejinak tomu zřejmě bude také v letošní sezoně. Již okresní kola dala nahlédnout do pozadí a naznačila, kdo že by mohl být pasován na černého turnajového koně tohoto ročníku.

Vinařský region se každoročně chlubí vysokou účastí. Letos to bylo stejně tak. O to těžší je pak pro účastníky postupový boj. V hodonínském okresu zářil domácí výběr. Na hodonínské palubovce s přehledem postoupila ZŠ Vančurova. Ani jedna prohra o postup nakonec nepřipravila ZŠ a MŠ Horní Brno, která se i díky dívčímu výsledku stala majitelkou okresního postupového „doublu“. Na další fázi se těší také ZŠ Pustiměř, brněnský Slovaňák ze Slovanského náměstí, známá a dlouhé léta úspěšně ZŠ Adamov, leč tentokrát bez označení Kinder.

Dál se dostali také ivančičtí Buldoci, dařilo se též bílovickým Lišákům, jejichž dívčí protějšky prokázaly stejnou kvalitu, radovat z postupu se mohou i kluci ze ZŠ Brumovice. Na Znojemsku řádila tasovická Tasanda. Pozorní diváci si všimnou znojemské Mládežky 1, jedné z nejúspěšnějších škol historie tohoto turnaje. Také ta se představí v kraji.

Mezi děvčaty je připraveno postupové místo pro ZŠ a MŠ Horní z Brna a pro Orlice z Dolních Bojanovic. Chybět nesmí ani Holky z vyškovské Vyhlídky, Letňačky taktéž z Vyškova, bílovické Lišky, následovnice věstonické Venuše z Dolních Věstonic, které se představily pod odhodlaným názvem Bojovnice, a Tasandy z Tasovic.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/dvoji-postupovy-double-na-jizni-morave-tradicne-miri-dal-i-znojemska-mladezka-ci-adamov/