Favoriti z Liberce ze hry venku. Dál jde silná Slovanka i svěřenkyně paní Svaté

Suverénní postup. Toto slovní spojení lze bez přehánění použít v případě dívčího i chlapeckého krajského finále turnaje ČEPS cup na Liberecku, respektive v aplikaci na turnajové šampiony. Zatímco u děvčat postup Smržovky až takovým překvapením nebyl, chlapecká dominance českolipské Slovanky zaskočila hlavně dvě silná liberecká družstva. Pro ZŠ Lesní i Ledové trhače letos zůstaly brány národního finále zavřené.

 

Většina krajů má svého florbalového hegemona. A to nejen v seniorských soutěžích, ale i v těch mládežnických. Pokud bychom chtěli toto aplikovat na první stupeň základních škol, i zde by to bylo možné. V dívčím případě to je ZŠ Smržovka v čele s temperamentní Andreou Svatou. A také v letošním roce se svěřenkyním této nadšené paní učitelky dařilo a opanovaly liberecké krajské kolo. V nejspravedlivějším možném hracím systému, kdy se utká každý s každým, přehrály Husí kůže, základní školu z Lomnice i Zlaté rybky. Ve finálovém duelu favoritky potvrdily svou roli, nad Husími kůžemi zvítězily i podruhé a kráčí do Prahy směr národní finále západ.

Chlapecká eliminace přinesla překvapení. Deset účastníků skýtalo známá i méně známá jména. Mezi nimi vynikali především Ledoví trhači, kteří jsou nesmazatelně zapsáni v historii turnaje jako jedni z vítězů. Jenže ti se tentokrát museli spokojit pouze s bronzem. A ani druhý z favoritů, taktéž liberecká ZŠ Lesní, nakonec nejde dál. Jediným neporaženým týmem v turnaji byla totiž českolipská ZŠ Slovanka. Ta „vypálila rybník“ ostatním a stejně jako děvčata ze Smržovky odcestuje na předposlední kolo letošního ročníku tohoto školního turnaje.

Postup do krajského kola je ovšem úspěchem i pro další sedmičku účastníků libereckého krajského finále. V regionu pod Ještědem je sice méně početná, avšak o to silnější konkurence. Tato slova budou jistě chtít vítězové potvrdit i v Praze. Zda se jim to podaří, o tom se přesvědčíme už v březnu.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/favoriti-z-liberce-ze-hry-venku-dal-jde-silna-slovanka-i-sverenkyne-pani-svate/