Fryčováčci potvrdili roli favorita. Dívčí turnaj ovládl Campanus

Jasno o postupujícím na pražskou Děkanku už mají také v regionu, který další kolo pořádá. O post krále Prahy se ve fotbale tradičně přetahují Sparta a Slavia. Mládežnický florbal tuto rivalitu nevnímá, a to zvlášť na úrovni základních škol. A tak zde tento primát přísluší chlapcům Fryčováčkům, respektive dívkám ze ZŠ Campanus na samotném jihu metropole. Také tyto dva týmy se tak mohou těšit na pokračování ČEPS cupu v roce 2020.

 

Patrně za nejsilnější ze všech florbalových krajů je považována republiková metropole. Vysoká konkurence a koncentrace kvalitních trenérů dává dohromady mix, který je pro ostatní důvodem k obavám i obdivu. Zda tomu tak bude i letos, o tom nám podá svědectví hned následující turnajové kolo. To pražské krajské ale nabídlo nesmírnou kvalitu.

Fryčováčci, tedy reprezentanti ze ZŠ Fryčovická na Praze 9, budili respekt už po první turnajové fázi, kde vše ovládli. Na „kraji“ už si prožili první zaváhání, byť jen remízové. I tak ale ve zbytku zápasů dokázali udolat ostatní a v konkurenci devíti dalších účastníků bodovat a postoupit. Zdárně jim sekundovala silná ZŠ Mendelova či třetí Novoborská, obě tyto školy měly shodnou bilanci. Jenže protože Praha nepřihlásila nejvyšší možný počet škol (předběhl ji Středočeský kraj), divokou kartu dostal právě region obklopující hlavní město.

S jeho šampionem se utkají také dívčí vítězky. Ty se představily ve střešovické Stodole v nejlepším možném světle. ZŠ Campanus nastoupila do šesti utkání. A ve stejném počtu z nich dokázala naplno bodovat. Tím tak soupeřkám nedala sebemenší šanci vzdorovat. Přestože po domácím národním finále toužily i druhé Kunratice, třetí Přehrada či další čtvero účastníků turnaje, dominance Campanu byla příliš velká.

O tom, zda tomu tak bylo pouze na území Prahy, anebo zda ji lze vyzdvihnout i ve srovnání s týmy z Čech, napoví březnový turnaj na pražské Děkance. Na něm totiž šampioni z haly ve Střešovicích chybět nebudou.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/frycovacci-potvrdili-roli-favorita-divci-turnaj-ovladl-campanus/