Jihomoravské finále ovládly Sokolnice. Kýžený postupový bronz má domácí Lutín.

Páteční odpoledne uzavřelo bitvy národního finále. Nyní už známe kompletní účastnickou sestavu finalistů, kteří se v Praze utkají o republikový primát. Olomoucké národní play-off žádné překvapení nepřineslo. Favorité, kteří ovládli skupiny, pokračovali v nastoleném trendu i ve zbývajícím průběhu. A tak jsou jména medailistů očekávaná. Poprvé se podařilo postoupit pořádajícímu kraji.

Jako první byla na programu čtvrtfinále. Jak už to tak bývá, obě byla nesmírně nervózní a vyrovnaná. Souboj Havlíčkova Brodu s domácím Lutínem rozhodovala až trestná střílení. S těmi si lépe poradily domácí hráčky v zeleném, které se tak mohly radovat ze semifinálové účasti. Také na druhém hřišti se bojovalo doslova o každý míček. Zápas skončil 2:1 a radoval se zástupce Moravskoslezského kraje – Pohořačky z Oder. Na Dobrušku byl „jen“ zápas o konečné páté místo.

Následovaly duely o umístění. Sedmé místo s přehledem uhrály holky z Pardubicka. Kočky z Chocně porazily vsetínské Luhačky, zástupkyně Zlínska, a mohou se pyšnit sedmou příčku na východě republiky. Duel o páté místo prakticky kopíroval skupinovou bitvu mezi ZŠ Nuselskou z Havlíčkova Brodu a Dobruškou. Také v tomto případě měly více důvodů k radosti holky v růžových dresech, které měly za zády opět podporu skvělého fanklubu. Celek z Královéhradecka tedy skončil pátý, holky z Vysočiny jsou šesté.

Potom už se hrálo „o všechno“. A překvapivě v obou zápasech si gólmani připsali čisté konto. Florbalistky z Jihomoravského kraje, Frajerky Sokolnice, přehrály o čtyři branky oderské Pohořačky a jejich žlutá barva dresů tak měla najednou ještě jasnější odstín – finálový. Absolutně jasnou záležitostí byl duel mezi Znojmem a Lutínem. Mládežka z jižní Moravy je letos nejlepší florbalovou školou České republiky a po zásluze ji druhý den po sobě čekalo zemské finále pro Moravu, Slezsko a východní Čechy.

V jihomoravském finále šlo o zlato a větší pohár, přesto však už ne o tolik, jako tomu bylo v bitvě o třetí místo. Oba účastníci souboje králů totiž měli jisté účastnické místo v Praze. To ale nic neměnilo na nezměrné snaze obou týmů vyhrát. Nakonec se radovaly hráčky ve žlutém. Znojmo má po včerejším chlapeckém zlatu dívčí moravské stříbro.

Duel o třetí místo jednoznačně rozhodovalo větší srdce vložené do hry. Lutín toužil po postupu do Prahy. To bylo očividné od první minuty, kdy nastoupil na hrací plochu. Přestože byl zápas o bronz vyrovnaný, reprezentantky Olomoucka ho chtěly vyhrát víc. To se jim také podařilo. Ve druhé půlce Odry průběh zdramatizovaly, pátá branka však jejich odpor definitivně zlomila. Florbalistky v zářivě zelených dresech opouští Olomouc nejen s bronzem na krku, ale také se vstupenkou na pražské republikové finále.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

ČEPS Florbal Expert Český florbal

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/jihomoravske-finale-ovladla-sokolnice-kyzeny-postupovy-bronz-ma-domaci-lutin/