Jižní Čechy neporažené! Pohádkovému kraji vládnou strakonicko-písecké školy

Není to mnoho let zpět, konkrétně čtyři léta, kdy se konaly olympijské hry v Rio de Janeiru. Spolu s nimi vznikl u lipenské přehrady také park nazvaný Rio-Lipno, s nímž byla spojená kampaň Jižní Čechy olympijské. Tento slogan postupně kraj rozšiřoval. A tak si jeho drobnou parafrázi dovolujeme použít i tentokrát. V případě postupující písecké, respektive strakonické základní školy totiž platí dokonale. I díky tomu obě školy kráčí letošním ČEPS cupem dál.

 

Osmička chlapeckých odvážlivců a sedmero dívčích se vydalo do Českých Budějovic, tedy do města, kde by dle Járy Cimrmana chtěl žít každý. Na vltavském nábřeží stojí hala SKP Starnet, která měla tu čest hostit krajskou eliminaci Jihočeského kraje. Nejprve přišly na řadu holky.

Mezi nimi vyložené favoritky hledat nešlo. Tradičně silná Soběslav se tentokrát do další turnajové fáze neprobojovala. A tak bylo pole působnosti volné pro ostatní. Své jedinečné šance se nejlépe chopily holky z Písku, konkrétně ze ZŠ Edvarda Beneše na Mírovém náměstí. Benešovka Písek nastoupila ke čtyřem duelům. Ve všech dokázala své soupeřky přehrát a vybojovala tak postup dál. Nepřišla si na ni ani stříbrná Smetanka, ani třetí Dračice z Chotovin. Nyní se tak směle může těšit na cestu po toku Vltavy – v březnu vyrazí do Prahy na národní finále.

Místečko na něm bude připraveno také pro ZŠ Povážskou ze Strakonic. Ta si totiž se svými soupeři poradila ve stejném stylu jako písecká škola a opanovala tak Jihočeský kraj. Přitom mezi chlapci favority spatřit šlo. V minulosti již dokázali zazářit Sobíčci ze Soběslavi, budějovická hokejová škola Grünwaldova či Malonty, kdysi hrající ligové soutěže pod označením TJ Hraničář.

O postupu dál se nakonec rozhodlo v souboji ZŠ Povážské a Benešovky z Písku. Ta by se v případě úspěchu stala nejúspěšnější republikovou školou. Žádná jiná totiž nedokázala „udělat double“. Proti tomu se ale postavila strakonická škola a v derby své sousedy dokázala přehrát. I díky tomu tak kráčí dál následovníci Švandy dudáka.

Zda budou Jihočeši neporažení a neporazitelní i v Praze, o tom se přesvědčíme již brzy!

 

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/jizni-cechy-neporazene-pohadkovemu-kraji-vladnou-strakonicko-pisecke-skoly/