„Jižní dabl“ a další postup favorizovaných Gepardů. Takový byl okresní ČEPS na Karlovarsku

Šelmám se na Karlovarsku daří. Tedy rozhodně těm chodovským, které se označují jako Gepardi. Jedna z legend ČEPS cupu nezaváhala ani tentokrát a znovu si dokráčela pro postup do druhé turnajové fáze. Tam se podívají i obě přihlášená družstva mariánskolázeňské základní školy Jih. „Kraj“ však rozhodně nebude jen o těchto dvou školách.

 

Karlovarský kraj – chlapci

Pokud by bookmakeři vypisovali kurzy na ČEPS cup na Karlovarsku, na Gepardy z Chodova by byl proklatě nízký. Také letos totiž na domácí půdě potvrdili, že minimálně na Sokolovsku nemají konkurenci. Pět utkání a pět výher. Taková bilance je katapultovala do karlovarského krajského finále. Do něj se překvapivě podívá také ZŠ Nové Sedlo, které prohrálo o gól jen jediný duel – právě s gepardím šampionem.

Úctyhodných sedmnáct celků se sjelo do karlovarské haly míčových sportů. V ní se hrálo o dvě postupová místa v krajském finále lázeňského regionu. Bilance sedmi výher ze sedmi duelů nenechala nikoho na pochybách o tom, že to domácí ZŠ Konečná myslí s krajským postupem vážně. Podruhé se mohou „ulít“ ze školy také Růžáci z města proslulého Vřídlem. Borci ze ZŠ na Krušnohorské ulici prohráli jen jednou. I oni tak mohou dál snít svůj superfinálový sen.

A totéž platí také o zástupci chebského okresu. ZŠ Jih Mariánské Lázně čtyřikrát zvítězila, jednou remizovala a zaslouženě tak jako jediná z pěti účastníků kráčí za postupem.

 

Karlovarský kraj – dívky

Aby byl postupový „dabl“ kompletní, byla třeba ještě výhra dívek. A světe, div se, i na ni došlo. Mariánskolázeňské florbalistky z Jihu totiž zásluhou tří výher urvaly pro svou školu další radost. Spolu s nimi se do další fáze podívají také Golden Girls, zlaté holky z 5. základní školy v Chebu. I jim stačila bilance tří výher a jedné prohry na cestu dál.

V Sokolově se utkala trojice bojovníků. Či spíš bojovnic. Nejlepší z nich bylo Oloví. Reprezentantky malého městečka zpod Krušnohoří dvakrát vyhrály, dvakrát remizovaly a i ony stále mohou myslet na pražské finále. Do něj se mohou probojovat i dva nejlepší z jedenáctky družstev na Karlovarsku. Ostrovské Kosatky šestkrát vyhrály, jen dvakrát soupeřkám podlehly a kráčí dál. Finálovou sestavu pak uzavírá jen jednou poražená Libušinka z Karlových Varů. Ta o jediný gól podlehla právě Kosatkám.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/jizni-dabl-a-dalsi-postup-favorizovanych-gepardu-takovy-byl-okresni-ceps-na-karlovarsku/