Karlovarsku vládnou týmy z Chebska. Prapor Varů drží Libušinka

 

 

 

 

 

 

 

 

Ačkoli je Karlovarsko z hlediska struktury Českého florbalu vždy jedním z nejméně početných krajů, v turnaji ČEPS cup tohle rozhodně neplatilo. V dívčí kategorii totiž dokonce právě odtud přišlo nejvíc přihlášek. Ty tak garantovaly postup dál hned dvojici týmů. To mezi chlapci se bojovalo jen o tradiční jedinou pozici v dalším kole.

V obou kategoriích postoupilo do krajské eliminace osm celků. Zatímco chlapci hráli jen o jedno volné místo v pražském národním finále západ, děvčata měla šance větší.

U silnějšího pohlaví to bývá na Karlovarsku vždy souboj šelem. Nejinak tomu bylo letos. Leč tradiční národní finalisté z Chodova, kteří hrají pod názvem Gepardi, se tentokrát museli sklonit před chebskými Pantery. Ti se tak jako jediní mohou těšit na výlet do republikové metropole. A to i přesto, že jednou prohráli.

Obrovský úspěch málem slavila karlovarská Libušina. Jenže hoši skončili „až“ druzí, což jim garantovalo „jen“ stříbrné medaile, nikoli postup dál.

To mezi děvčaty už bylo ve Varech veseleji. Ačkoli zrovna tam by i druhé místo bylo postupové, holky s názvem Libušinky neponechaly nic náhodě a z karlovarské haly míčových sportů odcházely s úsměvem na rtech, zlatem na krku a postupem v kapse.

Stříbrné medaile měly vysokou hodnotu i pro druhou ZŠ Jih z Mariánských Lázní. Ta se díky množství přihlášených celků taktéž probojovala až do Prahy. Smutek, i když jen chvilkový, zavládl v Královském Poříčí. To bralo bronz, dál už se ale bohužel nepodívá. Stejně jako zbylých pět účastníků turnaje.

 

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/karlovarsku-vladnou-tymy-z-chebska-prapor-varu-drzi-libusinka/