Karlovarský kraj v režii metropole. Chlapecký i dívčí turnaj opanovaly Vary

Tipovali jste tradiční postup Gepardů? Nebo snad konečně prolomení smůly v podání mariánskolázeňské ZŠ Jih? Ale kdeže. V letošním roce patřilo karlovarské krajské kolo celkům, jež spadají pod samotnou lázeňskou metropoli. Dívčí kolo opanovaly holky z jazykové školy s turnajovým názvem Libušinka. Chlapecká eliminace vyzněla ve prospěch Konečné. Tedy přesněji ZŠ z Konečné ulice.

 

Dvakrát šest. Takový byl počet krajských finalistů v regionu, kam jezdí nejen ruští turisté relaxovat, užívat si krásné přírody i termálních pramenů. Jak chlapeckého, tak dívčího finále se účastnil stejný počet týmů. A v obou případech se hrálo jen o jedno jediné postupové místo v kraji. V případě silnějšího pohlaví byla konečná bilance vcelku jednoznačná. Pět výher v pěti duelech znamenalo jasný postup vítěze.

Šampionem šampionů, tedy minimálně z pohledu Karlovarského kraje, byla ZŠ Konečná. Jediné vyrovnané utkání sehrála s mariánskolázeňskou ZŠ Jih. V ostatních případech byla naprosto suverénní, a tak nenechala nikoho na pochybách, kdo že si zaslouží postup do zemského západního finále v Praze. Toužili po něm i druzí Delfíni z Ostrova či zmiňovaná bronzová škola z Mariánských Lázní. Konečná byla ale konečnou opravdu pro všechny soupeře.

Dívčí turnaj byl o něco vyrovnanější. I tak ale našel svého neporaženého hegemona. A i v tomto případě pocházel z města, které si zamiloval například básník Goethe. Karlovarská jazyková škola z Libušiny ulice nesla označení Libušinka. Čtyřikrát vyhrála, pouze s bronzovou ZŠ Konečnou remizovala bez branek. I to jí ale stačilo k postupu do Prahy. Stříbro pro sebe urvaly ostrovské Kosatky.

 

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/karlovarsky-kraj-v-rezii-metropole-chlapecky-i-divci-turnaj-opanovaly-vary/