Kočky z Chocně se „promňoukaly“ do národního finále. Chlapecké barvy bude hájit Proseč

Deset odvážlivců chlapeckého pohlaví a šestice neméně statečných dívek. Taková byla účastnická bilance krajského kola Pardubického kraje v rámci turnaje ČEPS cup. Postoupit dál mohl v obou případech jen jeden nejlepší. A zatímco mezi děvčaty se potvrdila dominance z let minulých a dál kráčí, nebo spíš po tlapkách našlapují Kočky z Chocně, chlapeckým soupeřům vytřela zrak Proseč.

Krásný sportovní areál ve Skutči je tradičním dějištěm mládežnických turnajů ČEPS cup. A krajským centrem, minimálně tedy pro potřeby tohoto turnaje pro první stupeň základních škol, se stal i letos. Do malého městečka na krajské hranici s Vysočinou se sjela desítka bojovníků. Na pokračování turnajového putování a jízdenku do Olomouce se mohl těšit jen jeden jediný.

Bilance šesti odehraných duelů a stejného počtu výher znamenala postupovou radost pro ZŠ Proseč. Malé městečko z chrudimského okresu, které hrálo ve Skutči vlastně skoro doma, předvedlo dominantní jízdu. Nenechalo nikoho na postupových pochybách. Cesta na Hanou tak zůstane zapovězena pro velmi úspěšné Flyboys, Kostelní Padouchy, Bouřliváky ze ZŠ Svatopluka Čecha v Chocni, Tuněchodské jedničky, ale také pro Slatiňáky a řadu dalších.

Neméně dominantní byly také královny ženského turnaje. Zde se potvrdila role favorita. Zatímco Bouřliváci mezi chlapci tolik nezářily, jejich dívčí kolegyně vystrčily drápky a zastrašily všechny soupeřky. Pětkrát nastoupily k duelu, pětkrát dokázaly zvítězit. A bez zaváhání míří na vlakovou zastávku ve směru Olomouc hlavní nádraží.

Tam už se bohužel nepodívají druhé Slatiňačky, které k turnajovému konci a „jen“ stříbru odsoudila právě prohra s šampionkami. Nutno dodat, že poměrně jasná. Bronz braly Best Friends, což jsou holky z Opatova na Svitavsku. Postup do „kraje“ je však úspěchem i pro Tygřice Jablonné, Vosi Moravany (ano, opravdu je tam měkké i) či Dračice Kamna.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/kocky-z-chocne-se-promnoukaly-do-narodniho-finale-chlapecke-barvy-bude-hajit-prosec/