Komenda nikoho nenechala na pochybách. Dobruška tentokrát mezi krajskou elitou chybí

Taky jste čekali, že se bude opakovat historie a bodlinka z Dobrušky se za pomocí svých trnů proklestí až do krajského finále? Pak budete asi zklamaní. Jeden z krajských hegemonů se totiž pod názvem Františka Kupky tentokrát do další fáze nepodívá. A tak se otevřela šance pro jiné. Mimo jiné pro náchodskou Komendu, další legendu tohoto regionu.

 

Královéhradecký kraj – chlapci

Jaroměřská sportovní hala je vyhlášená nejen svým netradičním povrchem, ale také tím, že se zde konají pravidelně turnaje v rámci ČEPS cupu. Nejinak tomu bylo letos. Mezi šesticí účastníků se nejvíc dařilo náchodské Komendě, která si poradila se všemi svými pěti soupeři, a to včetně jmenovců z Nového Města nad Metují. A potvrdila tak roli postupového favorita.

Ve Svobodě nad Úpou si pro postup dál dokráčely Domky, respektive hráči základní školy v Trutnově z ulice V Domcích. V Hořicích dominovali Mamutíci. Čekáte nějaké pohádkové bytosti? Kdepak. Hráli lidé, ovšem reprezentanti školy nesousí název po Eduardu Štorchovi, legenedárním autorovi Lovců mamutů.

V Předměřicích nad Labem se dařilo ZŠ Černilov, v druhém případě na tomtéž místě vládla ZŠ Štefcova z Hradce Králové. V Orlických horách, konkrétně v Rokytnici, se v nejlepším světle prezentovali Chlapci ZŠ Deštné v Orlických horách. Spolu s nimi posunulo šest výher do další turnajové fáze i Dráčky, borce ze ZŠ Gutha-Jarkovského z Kostelce nad Orlicí.

Turnaj ve Dvoře Králové patřil Obrům z Hostinného, kteří tak doplnili krajskofinálový seznam účastníků.

 

Královéhradecký kraj – dívky

Dívčí turnaje se na okresní úrovni hrály celkem čtyři. V Jaroměři, jež spadá do náchodského okresu, nastoupila pětice družstev. Hned dvě z nich se mohla těšit na účast v krajském finále. Štěstěna se usmála na Bezručku z Hradce Králové a Svobodné Dvořanky z téhož města, respektive ulice Svobodné Dvory.

To v nehostinném Hostinném, které bylo snad možná i pohostinné, se nejvíc dařilo Holkám z Pilníkova. Obec z Trutnovska si poradila se dvěma soupeřkami, především ale s druhými Kočkami z Hostinného. Což garantovalo vstupenku do další turnajové fáze. V Nové Pace zářily holky z Cerekvice, jež jako jediné třikrát zvítězily. A ke zkompletování sestavy bylo třeba doplnit ještě dva týmy. Na základní škole v Dobrušce se nejvíc dařilo Voděradům a Doberačkám z Dobrého. Na domácí nástupkyně legend zbyla až třetí nepostupová příčka.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/komenda-nikoho-nenechala-na-pochybach-dobruska-tentokrat-mezi-krajskou-elitou-chybi/