Kozlové spásli středočeské louky. Na pražské pastviny míří i Šestka, strašecké „nezebry“ a ZŠ Brjanská

Král králů. Takový je Středočeský kraj z pohledu počtu přihlášených družstev. V celých Čechách se nenašel nikdo, kdo by do ČEPS cupu vyslal tolik zástupců jako region obklopující metropoli. A právě proto do národního finále nepostupují jen dva týmy jako jinde. Ale hned čtyři. No a jak zjistíte záhy, mezi účastníky a krajskými šampiony se nachází i stará známá jména. Jediným překvapením je postup kladenské ZŠ Brjanské.

Byli jste někdy v Rusku? Že ne? Možná jste udělali chybu. A jak to vlastně souvisí s tímto článkem? Docela dost. Po významném městě západoruské oblasti je pojmenovaná ulice v Kladně (pro místní „na Kladně“). A právě v Brjanské ulici sídlí florbalově velmi úspěšná základní škola. Ta se totiž jako jediná dokázala vklínit mezi stará známá jména, která ostatní snad už budí z florbalových snů.

Prvního chlapeckého turnaje v pražské Stodole se zúčastnilo devět týmů. A protože se hrály turnaje celkem dva, konkrétně z tohoto tak postupoval jen jeden celek. 12. ZŠ Brjanská se představila v šesti utkáních. A přesně tentýž počet jich dokázala vyhrát. Nepřišla si na ni ani favorizovaná boleslavská florbalová škola Šestka, ani třetí a bronzové Luštěnice.

Směr Děkanka nabrali také tradiční účastníci závěrečných fází tohoto školního turnaje. Ovšem letos s ještě vylepšeným názvem. Kozlové z oranžové čtyřky Kolín navázali na úspěchy svých předchůdců a přestože ve Střešovicích dokonce dvakrát prohráli, pět výher k tomu jim stačilo na postup o několik městských částí víc. Postup mezi elitu jim zajistila primárně semifinálová odplata skupinové porážky od Mukařova a finálová výhra nad Zelenčí. Právě toto školní trio si pak i rozdělilo cenné kovy. Leč do třetího turnajového kola kráčí jen ti nejlepší.

A tímto označením se směle může titulovat také dvojice vítězek dívčího turnaje. Ten se rovněž konal v legendární Stodole. Ovšem v dívčím případě byl jeden jediný, což při udělené divoké kartě znamenalo dvě vstupenky do zemské eliminace. Obě místa obsadily favoritky. Mladoboleslavská Šestka už je určitým itinerářem turnaje a pravidelným účastníkem závěrečných kol. A o Novém Strašecí se snad není třeba ani bavit. I když kdo čekal tradiční Strašecké zebry, ten byl „nezebřím“ názvem asi zklamán. Letos to je „pouze“ ZŠ a MŠ J. A. Komenského v Novém Strašecí. Možná až příliš „suchý“ a oficiální název, v jádru duše ale stejně skvělý jako v minulosti.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/kozlove-spasli-stredoceske-louky-na-prazske-pastviny-miri-i-sestka-strasecke-nezebry-a-zs-brjanska/