Králem vysočinských okresů humpolecká ZŠ Hálkova. Prapor metropole drží jen ZŠ Kollárova

Specifický kraj v mnoha ohledech. Přesně taková je Vysočina. Svým vznikem, svou strukturou, svou velikostí i svým krajským městem je odlišná od většiny dalších českých krajů. To se potvrdilo také v případě okresní eliminace ČEPS cupu. Do krajské fáze postoupilo jen jednu družstvo z metropole Jihlavy.

Kraj Vysočina – kluci

Desetkrát se organizátoři z Kraje Vysočina vydali do sportovních hal v regionu, aby uspořádali chlapecký ČEPS cup. Poprvé tomu tak bylo v Pelhřimově na základní škole Osvobození, kde se běžně odehrávají i ligová utkání tamějšího florbalového klubu. Z pěti účastníků se nejvíc dařilo domácímu Ámosku, který jednou prohrál a třikrát zvítězil, což mu v konečném účtování stačilo na postup do jihlavského krajského finále.

Z šesti účastníků druhého pelhřimovského turnaje se nejvíce dařilo humpoleckým Hálkováčkům. Florbalisté z někdejšího nejlepšího města pro podnikatele přemožitele nepoznali, a tak mohou svůj nejen podnikatelský sen snít i nadále. Totéž platí pro Štěpánov nad Svratkou. Mladíci z obce ležící nedaleko hranice s Pardubickým krajem dvakrát vyhráli, dvakrát remizovali, což jim garantovalo postup do druhé turnajové fáze.

Na tu se může těšit také ZŠ Komenského z Náměště nad Oslavou, jež v třebíčské sportovní hale Spartak třikrát zvítězila a kráčí tak turnajem směle dál. Nejinak tomu je v případě druhého zástupce z Třebíčska, tedy Hrotovic. Ani ty nepoznaly přemožitele, přestože se jim do cesty postavili hned tři vyzyvatelé.

Jediným zástupcem města spojeného s hokejem, stříbrem a ježkem ve znaku bude ZŠ Kollárova. Turnaj na jihlavské sportovní hale SK ovládla i přesto, že podlehla druhým Březinkám. Zhruba kilometrová pěší cesta od haly do školy se tak odehrávala ve více než pozitivním duchu. To ZŠ Hradecká z Telče do Jihlavy vážila zhruba 34 kilometrů dlouhou cestu. Litovat ale určitě nemusela. Také ona totiž vybojovala postup dál.

Aby bylo vysočinské okresní kolo hotové, chyběly ještě tři chlapecké turnaje. Havlíčkobrodský turnaj číslo jedna ovládli chotěbořští Smetaňáci ze ZŠ Smetanova. Druhému brodskému kolu kralovali kluci z hokejové školy ZŠ Štáflova. A krajskofinálovou sestavu uzavřeli Bítešáci z Velké Bíteše.

 

Kraj Vysočina – holky

Dívčí turnaje se na Vysočině konaly jen dva. Ten první hostil Pelhřimov. Stejně jako u chlapců základní škola Osvobození. Z pětice týmů postupovaly dál hned dva, oproti chlapcům zde tedy byla šance na úspěch výrazně vyšší. Králem okresní eliminace se stala humpolecká ZŠ Hálkova, jež vybojovala první místo také mezi děvčaty. Do „kraje“ ji doprovodila i ZŠ Na Pražské z pořadatelského města rekordů a kuriozit, tedy Pelhřimov.

Havlíčkobrodského turnaje se účastnila čtveřice družstev. Jediným neporaženým týmem byla domácí ZŠ Nuselská, již v minulosti účastník národního finále v Olomouci. A sestavu krajského finále uzavřeli Broučkové z Krucemburku.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/kralem-vysocinskych-okresu-humpolecka-zs-halkova-prapor-metropole-drzi-jen-zs-kollarova/