Liberecko bez překvapení. Dál jde ZŠ Lesní, Ledoví trhači i Smržovka

Klasika a beze změn. Tak by se dala charakterizovat úvodní část turnaje ČEPS cup v Libereckém kraji. Všechny favorizované týmy, které hrály v minulosti prim, potvrdily svou roli i letos. A tak se bude nejen v „kraji“ na co těšit. Chybět nebudou ani silní hokejisti z Liberce, ani temperamentní paní učitelka Svatá ze Smržovky, která s týmem žije, jako by sama byla na hřišti.

 

Liberecký kraj – chlapci

Šest chlapeckých turnajů se odehrálo v co do rozlohy nejmenším kraji celého Česka. A rozhodně v nich nebyla nouze o dramatické zápletky. Ve Smržovce toužili po postupu domácí florbalisti. Stopku jim ale vystavila vítězná ZŠ Pasířská s označením Atleti. Krásný vzájemný duel nakonec vyzněl lépe ve prospěch týmu reprezentujícího královnu sportu. Jablonec tak měl jistotu prvního krajského postupujícího.

Z Českolipska postupovala dál dvě družstva. Soukromá základní škola Klíč dvakrát zvítězila, jednou prohrála. A i tak se může těšit na turnajové pokračování. Stejně jako suverénní ZŠ Slovanka z České Lípy, jeden z horkých favoritů i na krajský primát.

O ten jistě zabojují i žlutí ďáblové, tedy vlastně Yellow Devils ZŠ Lomnice. Čtyřmi výhrami vyslali varovný signál k soupeřům, že i s nimi je třeba rozhodně počítat. A promluvit do souboje o národní finále bude chtít také tým Predators Řeky, čili parta ze základní školy Františka Ladislava Riegra v Semilech.

Na Liberecku je dominance krajské metropole tak významná, že se většina zraků upíná právě k městu pod Ještědem. Tam se konaly hned dva turnaje. V tom prvním zvítězila ZŠ Lesní, jeden z absolutních turnajových favoritů, dál ji doprovodí ještě ZŠ Ještědská. Z druhé akce v hale míčových sportů pak kráčí dál Ledoví trhači, hokejová škola ze ZŠ U Školy, jež doprovodí Doctriňáci, reprezentanti Doctriny z libereckého Perštýna.

Aby byla krajskofinálová skupina kompletní, bylo třeba odehrát ještě jeden turnaj. Ten se konal ve sportovním centru v Železném Brodě a ovládla ho ZŠ Školní Železný Brod, tedy domácí výběr.

 

Liberecký kraj – dívky

Tři turnaje byly na programu také v dívčím provedení. Ten první hostila Smržovka. A na lavičce nesměla chybět temperamentní Andrea Svatá, srdcařka z jizerskohorského městečka. I tentokrát turnaj se svými svěřenkyněmi prožívala naplno. A na konci měla velkou radost. Ona i její malé ovečky postoupily do libereckého krajského finále.

V něm vyzvou například Husí kůži. Že nevíte, co si pod tím představit? Pak vězte, že se zde skrývají děvčata z liberecké Husovy ulice, jež se zaměřují na výuku cizích jazyků. A protože si chtějí zahrát i holky ze Semilska, do Liberce na výlet vyrazí také vítězky zdejšího okresu. ZŠ Lomnice v těsném souboji o gól přetlačila FC Krakonošovo, což ji katapultovalo do krajské metropole. Florbalistky z Loukova protentokrát končí.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/liberecko-bez-prekvapeni-dal-jde-zs-lesni-ledovi-trhaci-i-smrzovka/