Lutínské favoritky suverénní i v kraji. Chlapecký primát patří hokejistům z Přerova

Kdyby se zhodnocovaly postupové akcie jednotlivých účastníků krajských kol ČEPS cupu, cena lutínských by byla zřejmě proklatě vysoká. Postup Hanaček hrajících v zelených dresech se stává železnou pravidelností. A nejinak tomu bylo také v letošním roce. Spolu s nimi budou na „domácím“ národním finále reprezentovat také kluci z Přerova. Želatovské stačily čtyři krajské výhry k tomu, aby se přiblížila vysněnému finále. K postupu do něj již stačí jen zdánlivá maličkost – kralovat olomoucké eliminaci.

Suverénní. Přesně takovým slovem by se daly označit postupy reprezentantů Olomouckého kraje, kteří opanovali své krajské kolo. Regionálního dívčího i chlapeckého šampiona pojí nejen stejné místo konání akce, tedy sportovní hala v Lipníku nad Bečvou, ale také bilance, se kterou postoupili o úroveň dál. Želatovské i Lutínu stačilo k postupu do zemského moravského finále čtyřikrát vyhrát.

Do chlapeckého turnaje mělo původně zasáhnout čtrnáct družstev. Jenže trojice do místa konání finále nedorazila. A tak se o jedinou postupovou příčku popralo jedenáct odvážlivců. Krom přerovské ZŠ Želatovské nikdo další nevyhrál v turnaji více než dvakrát. Ve srovnání se čtyřmi zářezy na pažbu borců z města spojeného s důležitým dopravním uzlem to tak znamenalo, že se právě oni mohli radovat z postupu do národního finále. To je pro celky z Olomoucka zvlášť atraktivní, neboť se hraje právě na hanácké půdě. Hostit jej bude hala u střední školy v Rooseveltově ulici.

Do stejného florbalového svatostánku se zelenou podlahou se přijedou podívat také florbalistky hrající v zelených dresech. Co podívat, ony se pojedou porvat o postup do republikového finále! Lutínská děvčata jsou důležitým itinerářem tohoto turnaje. Jeden z nejlepších celků historie ČEPS cupu znovu potvrdil pozici legendy. Čtyřmi výhrami ze čtyř zápasů ukázal, že i letos míří hodně vysoko. Na Lutín si nepřišla ani čtveřice soupeřů, z nichž nejvíc zatápěla ZŠ a MŠ Údolí Desné. Ani tahle škole ale nakonec tornáda, jak se tým v minulosti jmenoval, zastavit nedokázala.

V národním finále na východě to tak bude zřejmě pěkný uragán.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/lutinske-favoritky-suverenni-i-v-kraji-chlapecky-primat-patri-hokejistum-z-prerova/