Moravské Budějovice znovu v národním finále. Premiéru zažijí holky z Pelhřimova

Vloni to byli školáci z Bystřice nad Pernštejnem, kdo se vydal na chlapecké východní národní finále v Olomouci. Letos už se vrací staré zavedené pořádky. Tradiční favorit ze ZŠ TGM Moravské Budějovice potvrdil svou roli a kráčí turnajem dál. Mezi děvčaty zazářily florbalistky z pelhřimovské ZŠ Na Pražské.

Desítka chlapeckých účastníků rozehrála svůj boj o velký florbalový kariérní krok. Bez pomyslné ztráty květinky turnajem neprošel nikdo. Nakonec se ale radoval favorit, který už pocit národního finalisty dobře zná zpřed dvou let.

Následovníci prvního československého prezidenta, kteří pochází z Moravských Budějovic, nastoupili k celkem šesti duelům. Pětkrát dokázali zvítězit, jednou svému soupeři podlehli. A přestože to bylo právě v klíčové bitvě s Horňáky z Bystřice nad Pernštejnem, ti si nakonec remízou s Želvíky a prohrou ve druhém vzájemném duelu s Moravským Budějovicemi zajistili krásné, leč nepostupové druhé místo. Dál šla právě parta borců z jihu Kraje Vysočina. Bronz udělal radost hráčům ZŠ Kněžice.

V dívčí kategorii se představila osmička týmů. I zde se hrálo jen o jedno jediné postupové místo. A bilance šesti výher v šesti zápasech nenechala nikoho na pochybách o tom, že připadne pelhřimovské ZŠ Na Pražské. Dvě bitvy sice bojovnice z města rekordů a kuriozit vyhrály jen o gól. Ve zbylých duelech ale své soupeře rozstřílely a kráčí tak za svým ostravským finálovým snem.

Žádný další tým nebyl tak přesvědčivý. Ani stříbrné Kočky z Měřína či bronzoví Broučkové nemohli konkurovat silným florbalistkám z Pelhřimova. Ty tak spolu s Moravskými Budějovicemi odcestují na národní finále východ do Olomouce.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/moravske-budejovice-znovu-v-narodnim-finale-premieru-zaziji-holky-z-pelhrimova/