Moravskoslezskému kraji vládnou Slezané. Pohořačky po roce znovu v národním finále

Holky z Oder florbal umí. Prokázaly to loni a potvrzují to také letos. Slezanky pod názvem Pohořačky dokázaly znovu vybojovat postup do východního národního finále a mohou se těšit na předposlední turnajovou fázi letošní sezony. Do té míří také opavská ZŠ Edvarda Beneše, která opanovala chlapeckou kategorii.

Třináct výběrů přijelo do domovského svatostánku vicemistra z Vítkovic, tedy na sportovní halu Dubina, bojovat o jedinou postupovou příčku do národního finále. Právě sem se taky mohou ti nejlepší vrátit, pokud dokážou projít ještě příštím kolem. Bude se zde konat i velké finále. Ale zpět ke krajské eliminaci.

Jen jediný, a to ten vítězný, tým dokázal turnajem proplout bez porážky. Nikomu se nepodařilo všechny zápasy vyhrát. I vítězní Slezané z Opavy, kteří reprezentují ZŠ Edvarda Beneše, dvakrát ztratili body. To je ale ve výsledku nemuselo mrzet.

Právě s vítězem totiž v klíčové bitvě prohrála druhá Sedmnáctka z Kopřivnice i celkově třetí Bolatice. Hlavně duely tak rozhodly o tom, že do haly v Rooseveltově ulici v hanácké metropoli pojede opavská družina.

Stejným směrem se vydají také Pohořačky z Oder. Ty si v nejspravedlivějším možném systému, tedy v turnaji, kde hraje každý s každým, poradily se všemi účastnicemi. Za sebou nechaly jak druhou ZŠ Dětskou z Ostravy-Poruby, tak třetí ZŠ Vrchní Opavy. A také ZŠ Na Nábřeží a ZŠ Píky, které skončily bez cenného kovu na krku.

O ten ale v tomto případě rozhodně nešlo. ČEPS cup má za cíl děti rozpohybovat a vykouzlit jim úsměv na tvářích. To se podařilo ve všech případech. Hlavní účel akce byl tedy rozhodně splněn.

 

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/moravskoslezskemu-kraji-vladnou-slezane-pohoracky-po-roce-znovu-v-narodnim-finale/