Na Plzeňsku panovala pohoda ze Stodu. Metropole vysílá své číselné reprezentanty

Plzeňský kraj lze bez přehánění nazvat světovou pivní metropolí. Zlatavým mokem sice žáci základních škol v žádném případě slavit nemohou, nic to ale nemění na faktu, že reprezentují národní poklad. Specifický, krásný, rozmanitý, neotřelý. Přesně takový byl i turnaj ČEPS cup v tomto regionu. Netradiční jsou jak plzeňské číselné názvy škol, tak milá slovní hříčka Stodu. Tedy 100Du.

 

Plzeňský kraj – chlapci

O florbalový ČEPS cup je na Plzeňsku rozhodně zájem. V chlapecké části se totiž hrálo hned devět turnajů. Poprvé se trio bojovníků potkalo v Tachově. Postoupit dál mohl jen jeden. Ten nejlepší. Domácí prostředí vyhovovalo základní škole z Hornické ulice v Tachově.

V Domažlicích nejvíce zářili borci z Horšovského Týna, jež pětkrát nastoupili a pětkrát vyhráli. Tady moc nebylo co řešit. Do plzeňského parku na Borech, respektive do tamější sportovní haly Slavia, se sjela trojice družstev. Každé si zahrálo čtyři utkání. A výsledná bilance tří výher a jedné prohry katapultovala dál Tryskáče. Tihle superrychlí florbalisté reprezentují Zruč-Senec z okresu Plzeň-sever.

Pak už přišla řada na dva ryze plzeňské turnaje. I ty se konaly na Borech. Ne v místní vyhlášené věznici, ani v neméně vyhlášené fakultní nemocnici. Ale v univerzitním parku, potažmo tamní hale. Z osmi účastníků prvního turnaje mohl postoupit jen jeden. A jako šťastné se ukázalo číslo 31. Přesně takové označení má totiž škola, jež měla šest pokusů na to vyhrát. A přesně tentýž počet jich dokázala využít.

Ve druhém borském případě pak k postupu stačilo „jen“ pět výher. V kombinaci se dvěma remízami totiž právě tato bilance posunula plzeňské číslo 22 do dalších turnajových bojů. Do nich se podívají i velcí pohodáři. Konkrétně Pohodový 100D. Pohodáři reprezentující malé městečku z okresu Plzeň-jih v domácí hale čtyřikrát vyhráli, jednou remizovali. A tak budou dobrou náladu rozdávat i v krajské eliminaci.

Dobře naladěné budou jistě i suverénní Strašice, vítězný tým z Rokycanska. Aby byla finálová sestava kompletní, nesmí chybět ani Čapkovka z Klatov, která za sebou nechala i v minulosti suverénní Měčín. A také Tolsťáci. Další klatovský celek, tentokrát pro změnu z Tolstého ulice.

 

Plzeňský kraj – dívky

Také mezi děvčaty o turnaj panoval zájem. V Domažlicích se odehrál duel mezi Staňkovem a BelanRem. Co si pod tím názvem představit? Není to žádná zahraniční destinace ani nová vesmírná galaxie, je to základní škola z Bělé nad Radbuzou. Ta totiž Staňkov dvakrát jasně porazila a postoupila.

V Klatovech se dařilo také Horažďovicím. Z kvartetu družstev to byly ony jediné, kdo dokázal třikrát zvítězit. Zcela po zásluze tak kráčí do dalšího turnajového kola. Na to se mohou těšit i holky z Přeštic. Taktéž třikrát vítězné. A aby byla finálová sestava kompletní, poslední volné místečko čekalo na základní školu Radnice. Ta si s rovněž ryze vítěznou bilancí dokázala podmanit sportovní halu na Borech.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/na-plzensku-panovala-pohoda-ze-stodu-metropole-vysila-sve-ciselne-reprezentanty/