Na Vysočině se překvapení nekonalo. Postoupily Moravské Budějovice i Lánečačky

Kdyby se dalo na výsledky ČEPS cupu v Kraji Vysočina sázet, dva tipy by byly skoro jisté. Postup Základní školy TGM Moravské Budějovice a Lánečaček ze Světlé se rovná prakticky jistotě. Nejinak tomu bylo v letošním roce. Celkem 14 týmů se nyní může těšit na krajské kolo.

Devět chlapeckých a dva dívčí turnaje. Tolik akcí bylo třeba uspořádat v centrálním kraji v rámci České republiky, abychom poznali jména krajských finalistů. Mezi nimi se objevila jak tradiční jména, která úřadovala už v minulosti, tak nové a neotřelé tváře.

Dva chlapecké turnaje v Havlíčkově Brodě, dva v Pelhřimově, po jednom pak v Třebíči, Moravských Budějovicích, Žďáru nad Sázavou, Jihlavě a Bystřici nad Pernštejnem. A pak také jeden holčičí v Pelhřimově a jeden v Havlíčkově Brodě. Právě tato města viděla první letošní florbalovou eliminaci v rámci „neoficiálního mistrovství republiky“ prvního stupně základních škol.

Z postupu se radovaly tyto školy: ZŠ a MŠ Habry, Šlapík ze Šlapanova, Želvíci z Pelhřimova, Podhrad z Humpolce, Pravoslava Fialková z Valče, ZŠ TGM Moravské Budějovice, Veseláci z Nového Veselí, ZŠ Kněžice, Rošárna z Jihlavy, Horňáci z Bystřice nad Pernštejnem a pak také dívčí týmy Broučkové z Krucemburku, Lánečačky ze Světlé, ZŠ Na Pražské z Pelhřimova a Hradská z Humpolce.

Hned osmička postupujících prošla základním kolem turnaje bez ztráty jediné květinky. Pozornost si zaslouží tradičně silné týmy. Krom předloňského národního finalisty z Moravských Budějovic i světelské Lánečačky či jihlavská Rošárna. Překvapit však budou chtít určitě i další.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/na-vysocine-se-prekvapeni-nekonalo-postoupily-moravske-budejovice-i-lanecacky/