Nadvláda středočeských „klasiků“ pokračuje. Dál jdou Jeseňáci, Nové Strašecí, Kolín i boleslavská Šestka

Středočeský kraj je rekordmanem z pohledu počtu přihlášených týmů na západní polovině Česka. A protože nenabízí jen kvantitu, ale i kvalitu, florbaloví fanoušci byli svědky mnoha kvalitních duelů. Nejvíc opět ční staří známí. Kolínští Kozlové tentokrát brali „dabl“, dál kráčí i silná boleslavská Šestka, předloňským šampion z Ostravy Jeseňáci či Nové Strašecí, byť letos ne se zebřím označením.

 

Středočeský kraj – chlapci

Kladno se v mužské 1. lize netají postupovými ambicemi do nejvyšší soutěže. Aby se mu to podařilo, potřebuje k tomu mimo jiné kvalitní mládež. A o tu má rozhodně postaráno. Nebo tomu minimálně napovídají výsledky kladenského okresního kola turnaje ČEPS cup. Trio postupujících se rekrutovalo právě z okresní metropole. Dál jde ZŠ Brjanská, Top Čtrnáctka reprezentující školu z Ukrajinské ulice, a Monte Kladno, což je vzdělávací instituce z ulice Norská.

Na Kolínsku jdou dál staří známí. Kolínští Kozlové z oranžové čtyřky letos rozšířili svůj název a možná také svoje ambice, neboť okresním kolem prolétli jako uragán a kráčí dál. V další turnajové fázi pak mohou narazit i na šampiony Kutnohorska – ZŠ Jana Palacha a Masaryčku z Jiráskových sadů. Obě jdou dál se shodnou bilancí čtyř výher a jedné prohry.

Okres Mělník snoubí krásné historické město s více průmyslovými lokalitami. A právě zástupce jedná z nich, Trojka z Neratovic, v kralupské sportovní hale opanovala okresní kolo Mělnicka. Z mladoboleslavské skupiny, které se účastnila desítka týmů, šla dál Šestka s označením FA Mladá Boleslav, Kluci ze Sedmičky z Václavkovy ulice. A překvapivě také Luštěnice, malá obec ležící jižně od okresní metropole.

Nymburský okres vyslal do hry dva zástupce. Vcelku suverénně se dál probojovala Komenda právě z okresního hlavního města. Praha-východ měla své florbalové zástupce na turnaji v Nehvizdech. Leč domácí kluci nepostoupili dál. Na jejich úkor se radovala Zeleneč. Další turnaj se konal v Babicích, respektive na tamním vyhlášeném soukromém gymnáziu Open Gate. Pětice účastníků bojovala o dvě postupová místa v „kraji“. Pomyslné zlato brala Dukla Benešov z Dukelské ulice. Na další turnajovou fázi se těší také Jeseňáci, předloňští republikoví šampioni.

Do brandýského sportcentra zamířila čtveřice družstev. Turnaj opanovala ZŠ Mukařov, která také jako jediná postoupila dál. To v Rudné se z šesti družstev mohla z postupové radosti těšit hned dvě. Domácí prostředí přetavili v postup právě borci z Rudné. Dál s nimi kráčí také Chráštíci, malí sportovci z Chrášťan na Praze-západ.

Do plného stavu krajského finále bylo třeba dodat ještě vítěze příbramského turnaje. Tím se staly Sedlčany s označením 1.ZŠ. A protože postup čekal na dvě družstva, přidat se mohla i základní škola Bratří Čapků taktéž z kdysi hornického města. Jako úplně poslední pak postoupily Jedničky, tedy florbalisté z první základní školy v Rakovníku.

 

Středočeský kraj – dívky

V dívčí kategorii bylo uspořádáno celkem šest turnajů. Ten první se konal v Nehvizdech, kde se představila trojice družstev. Postup brali domácí. Dovedly je k němu tři výhry ve spojení s jednou remízou. V nové mladoboleslavské hale se bojovalo o tři postupové příčky. Nejvíce toto svědčilo domácí Šestce, jedné z legend tohoto turnaje pro základní školy. Ta neztratila ani bod a vyslala jasný signál, že bude patřit k favoritům celého ročníku. Postupovou radost měly také Dobrovice a Holky ze Sedmičky.

Na gymnáziu Open Gate se předvedla trojice týmů. Postoupit mohl jen jediný. Krajský „dabl“ zde potvrdily Jeseňačky, jež doplnily své chlapecké kolegy. Berounský turnaj nabídl tři postupová místa šesti účastníkům, respektive účastnicím. Suverénně první skončily loňské republikové finalistky a stříbrné ze závěrečného turnaje – ZŠ J. A. Komenského z Nového Strašecí. Krom Strašeckých zeber, které se tak letos ale nejmenují, se ve velmi pozitivním světle předvedla i Základní škola Rudná, taktéž stoprocentní. Jako třetí do party jdou dál Unicorni, což je základní škola z Mutějovic.

V Milíně na Příbramsku se představila dvojice týmů. Více se dařilo domácím, kteří dvakrát přehráli základní školu z Dobříše. A aby byla krajskofinálová sestava kompletní, bylo třeba poznat ještě dvě jména. V Kolíně zazářily Holky z oranžové čtyřky Kolín, parťačky chlapeckých Kozlů. A pak také Holky Týnec, jež dvakrát vyhrály, jednou remizovaly a jednou svým soupeřkám podlehly. Pro Žiželice letošní ročníku turnaje ČEPS cup končí.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/nadvlada-stredoceskych-klasiku-pokracuje-dal-jdou-jesenaci-nove-straseci-kolin-i-boleslavska-sestka/