Nájezdovou loterii vyhráli Fryčováčci. Ze třetího místa postupuje Šestka

Vyhrát skupinu se očividně vyplatí. Tedy minimálně na pražském národním finále západ to tak bylo. Oba skupinoví lídři totiž letošní turnajové putování zakončí až na republikovém finále v Ostravě. Tam je doprovodí také domácí Fryčováčci, kteří nakonec vystoupali až pomyslnou florbalovou horu Říp.

Odpolední program odstartoval tradičně čtvrtfinálovými duely. Po dramatickém vývoji skupiny B, kde musel rozhodovat los, nebylo možné tipovat favorita. Neboť první místo na tom bylo bodově stejně jako třetí.

Domácí Fryčováčci tak vyzvali Pětadvacítku, Vojnovičováci z Ústí se utkali s mělnickými Pšovany. V bitvě pražského a plzeňského celku hráli hlavní roli oba brankáři. Výsledné skóre 2:1 nakonec posunulo dál Pražany, Pětadvacítka z hlavního světového města piva byla odsouzena jen k duelu o páté místo. V tom měla vyzvat Pšovany, kteří podlehli florbalistům z Ústí nad Labem.

Duel o sedmé místo dospěl až k samostatným nájezdům. V nich se radovali kluci z Chebu. Panteři si připsali první výhru v turnaji a odsunuli Strakonice na osmou příčku. V souboji poražených čtvrtfinalistů pak plzeňská Pětadvacítka naložila čtyři góly do batůžku Středočechů z Mělníka. Následovníci proslulého Štěpána Šafránka tak cestovali domů s šestým místem v kapse.

Semifinálové duely měly překvapivě jasný průběh. A to oba dva. České Lípa nejprve v severočeském derby rozstřílela Vojnovičováky vysoko 9:1, následně si ve středočeském duelu Fryčováčci poradili s Šestkou symoblicky 6:1.

Finálový duel, v němž už měli oba účastníci jistotu postupu do ostravského velkého finále, přinesl vyrovnanou přetlačovanou a výhru Pražanů na nájezdy. ZŠ Fryčovická z pražských Letňan tak krom postupu dál brala i největší pohár. Největší pozornost se ale tradičně upínala k duelu o třetí místo. Ten rozhodl o posledním chlapeckém postupujícím ze západu. I zde to byla krásná podívaná, nakonec se v ní poměrem 5:3 radovala Šestka, šťastný to vítěz losu ve skupině. I díky tomu se tak může těšit na výlet do moravskoslezské metropole. Bojovní Ústečané končí bez medaile a hlavně bez postupu.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/najezdovou-loterii-vyhrali-frycovacci-ze-tretiho-mista-postupuje-sestka/