Neporažené Krásky doplní Mládežka a Hodonín. Jižní Morava pošle do Olomouce trio bojovníků

Jihomoravský kraj patří z florbalového pohledu k těm nejsilnějším a nejpočetnějším. Každoročně se jeho kandidáti dostávají daleko a budí hrůzu u soupeřů z jiných regionů celého Česka. Nejinak tomu bude i v letošním roce. Do Olomouce na východní národní finále odcestuje hned trio Jihomoravanů. Jejich cílem bude dotáhnout své stažení do konce a probojovat se až do Prahy na velké finále.

 

„Nadupané“ a atraktivní. Takové je pokaždé jihomoravské krajské finále. A nejinak tomu bylo v letošním roce. Do brněnské bohunické haly se sjelo dvanáct nejlepších chlapeckých týmů a devítka silných dívčích družstev. Přičemž chlapci hráli o jedno a dívky hned o dvě postupová místa do národního finále. Divokou kartu zajistil kraj toho nejlepšího vína u nás nejvyšší počet přihlášených družstev.

Již pohled na účastníky chlapeckého finále budil respekt. Název Aligátoři Sokolnice florbalovým fanouškům evokoval paralelu se stejnojmenným družstvem z Národní ligy, v minulosti se účastí na velkém finále prezentovala i znojemská Republika, neznámý nebyl ani brněnský Slovaňák. Jenže se všemi si poradil hodonínský SŠK Očov. Tedy se všemi. Skoro se všemi. Právě Republice totiž ve skupině Hodonín podlehl. Ve finále ji ale rozcupoval na malé kousíčky a zaslouženě si tak vybojoval krom zlatých medailí i jízdenku do Olomouce. Ta už bohužel nečeká ani na stříbrnou Republiku, ani na bronzový Slovaňák. I tak je ale medailový zisk v takto kvalitní konkurenci velkým úspěchem.

Mezi děvčaty byla postupová matematika šampionek o poznání jasnější. Krásky z Brna, jak se děvčata z ulice Krásného jmenují, nenechaly nikoho na pochybách nejen o tom, kdo je nejhezčí, ale hlavně o tom, kdo je nejlepší. Šest zápasů, šest výher a jasný postup dál. Jenže ani ostatní děvčata nemusela skládat zbraně. Jihomoravský kraj se pyšní nejvyšším počtem zaslaných přihlášek do turnaje. A tak měl tu výhodu, že mohl vyslat ještě jednoho národního finalistu. Tím se stala znojemská Mládežka. Ta totiž v celém turnaji podlehla právě jen vítězným Kráskám, což sice možná ranilo citlivé dívčí srdíčko, nikoli však ze sportovního hlediska. I tato škola z vinařské oblasti kráčí dál. Bronz získala florbalová ZŠ a MŠ Horní, pro tu už ale zůstala postupová brána bohužel zavřená.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/neporazene-krasky-doplni-mladezka-a-hodonin-jizni-morava-posle-do-olomouce-trio-bojovniku/