Obhájkyně zlata z Lutína v kraji suverénní. Chlapecký postup putuje do Přerova

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Suverénní jízda za obhajobou. Tak se zatím prezentují lutínské florbalistky na turnaji ČEPS cup v této sezoně. Doposud ještě neztratily ani body a nic na tom nezměnilo ani krajské kolo. Do karet jim navíc znovu hraje prakticky domácí prostředí v národním finále. V Olomouci se představí také florbalisté z Přerova. ZŠ Trávník sice jednou remizovala, ani to ji ale o postup nepřipravilo.

Když v minulém roce na ostravské Dubině zvedaly nad hlavu pohár pro republikové šampionky, asi ani samy netušily, že o rok později budou turnajem procházet snad ještě snáz. V okresním ani krajském kole holky z Lutína, v minulosti známé jako Tornáda, neztratily ani bod. I v národním finále východ, které se bude konat v Olomouci, budou patřit k nejvážnějším favoritkám.

V hanácké Mekce florbalu, tedy v aréně Čajkárna v Olomouci, se představila ještě další čtveřice týmů. Jenže Lutín byl prostě nad síly všech. Statečně se praly Štiky z Hustopečí nad Bečvou, které proplouvaly turnajem bez obtíží. Zastavila je až lutínská přehrada. Na té skončilo také putování bronzových hráček ze ZŠ a MŠ Údolí Desné.

Mezi chlapci na Olomoucku byla situace o poznání vyrovnanější. Patnáct nejlepších se utkalo o jednu jedinou postupovou příčku. Ta byla o to víc motivující, že i v tomto případě se hrálo o postup do národního finále v hanácké metropoli. Nejvíc se dařilo borcům z Přerova. Základní škola Trávník totiž pětkrát zvítězila a jen jednou remizovala s Uničovskými tygry.

Ti měli velmi podobnou bilanci. V jejich neprospěch ale hrálo celkově horší skóre, které je tak odsunulo na nepostupovou pozici. Florbalové hody také mezi chlapci zažíval Lutín. Tomu srazila pomyslný postupový vaz právě prohra s Trávníkem. Nebýt té, zažila by třítisícová obec senzační dvojitý postup. Takhle mohou kluci držet palce holkám. Sami totiž v letošním ročníku ČEPS cupu dohráli. Stejně jako ostatní účastníci.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/obhajkyne-zlata-z-lutina-v-kraji-suverenni-chlapecky-postup-putuje-do-prerova/