Okresní kola na Pardubicku minulostí. Dominovaly celky z Chocně a Slatiňan

Šest chlapeckých a dva dívčí turnaje. Taková byla okresní bilance Pardubického kraje. Už první kolo ČEPS cupu vyslalo jasný signál, kdo že by letos mohl patřit k favoritům turnaje. Velkou dominanci předvedla jedna ze „starých známých“. ZŠ Svatopluka Čecha z Chocně znovu ukázala, že je třeba s ní počítat nejen na úrovni Pardubického kraje. Totéž platí rozhodně i o Slatiňanech. Ty si taktéž připsaly postupový „dabl“.

 

Pardubický kraj – chlapci

Svitavská Střelnice je často svědkem tuhých basketbalových bitev, jež svádí místní Tuři se svými soupeři. Ale nejen basketbalem živ je sportovec. Hraje se zde i florbal. A právě v této aréně se konalo i jedno z úvodních kol turnaje ČEPS cup. Okres Svitavy reprezentovalo sedm účastníků, postoupit dál mohl jen jediný. Tím vyvoleným se stali Kostelní Padouši, což jsou reprezentanti Moravské Třebové, respektive tamější základní školy na Kostelním náměstí.

Pak se zraky florbalových fanoušků obrátily do Orlických hor. Jablonném nad Orlicí přivítalo kvartet družstev. A i zde se bojovalo o jednu postupovou pozici. Uzurpovali ji pro sebe Draci z Horní Čermné, kteří sice s domácím Jablotýmem remizovali, v jejich prospěch však nakonec rozhodlo lepší skóre.

Ve znovuzrozené sportovní hale v České Třebové se představilo osm družstev. Bilance pět z pěti, chcete-li pěti výher v pěti zápasech, posunula dál Bouřliváky ze ZŠ Svatopluka Čecha v Chocni, jednu z turnajových stálic. V Holicích, na dalším z řady turnajů, se nejvíc dařilo domácímu Komenčáku. Ani jedna prohra nakonec neznamenala vyřazení z letošního ročníku tohoto turnaje pro základní školy.

Aby byla krajskofinálová skladba týmů z Pardubicka kompletní, bylo třeba poznat jména tří dalších postupujících. V Chrudimi se mezi osmičkou účastníků nejvíc dařilo Slatiňákům ze Slatiňan. A v krásné hale ve Skutči slavila hned dvě družstva. ZŠ Proseč stylem start cíl s úctyhodnou bilancí šest z šesti. A Smetaňáci, borci z hlinecké základní školy ve Smetanově ulici.

 

Pardubický kraj – dívky

Dívčí turnaje se v rámci Pardubického kraje konaly jen dva. Ten první na českotřebovské Skalce. Šance na postup zde vinou neúčasti trojice přihlášených byla opravdu vysoká. Pět týmů hrálo, tři z nich mohly jít dál. Tři výhry ze tří nenechaly nikoho na pochybách, že tím prvním postupujícím budou Kočky ze ZŠ Svatopluka Čecha v Chocni. Dvě výhry stačily k postupu týmu Best Friends z Opatova na Svitavsku. A dokonce jen jedna jediná výhra nakonec přinesla postupovou radost. Užít si ji mohly Tygřice Jablonné.

Stejná postupová matematika platila také na druhém turnaji, který se hrál ve Slatiňanech. I zde šampion v podobě Slatiňaček vyhrál vše a vyslal jasný signál soupeřkám v kraji. Dál jdou také Vosi Moravany (ano, ten název je opravdu takový, nejedná se o hrubku) a Dračice Kamna.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/okresni-kola-na-pardubicku-minulosti-dominovaly-celky-z-chocne-a-slatinan/