Okresy odehrané i v rekordním regionu. Jižní Morava ČEPS cup miluje

Milovníci statistik a rekordů by měli ve florbalovém prostředí, tedy konkrétně na úrovni základních škol, v oblibě Jihomoravský kraj. Se 137 přihlášenými týmy totiž i letos opanoval pomyslný souboj o krále z početního pohledu. A i v kraji toho nejlepšího vína se dařilo favoritům. Znojemská Republika kráčí dál.

 

Jihomoravský kraj – chlapci

„Pokud mi to D1 dovolí, než minu Jihlavu, hodím Prahu za hlavu,“ zpívá kapela Chinaski, jedoucí směr Jihomoravský kraj. Možná že tehdy dojela až do Adamova. Protože právě tam se konal jeden z turnajů v rámci tohoto vinařského kraje. Kralovali mu kluci ze ZŠ Rájec-Jestřebí. Přestože jednou prohráli, tři výhry k tomu jim stačily na pokračování florbalové ságy této sezony.

Ta se se stejnou bilancí bude týkat i Sportovců. Kluci ze Svitávky totiž v téže hale dokázali totéž, co kolegové z Jestřebí. Bez ztáty květinky turnajem neprošla ani ZŠ a MŠ Horníkova. Taktéž s jednou prohrou, ale s postupovým pocitem opouštěla sportovní halu. Leč tentokrát tu bohunickou v Brně, odkud i tato škola pochází.

Titulem „neporažený“ se pyšní Slovaňák, škola ze Slovanského náměstí v krajské metropoli. Do arény ležící nedaleko vyhlášené fakultní nemocnice se budou rádi vracet i Aligátoři ze Sokolnic, taktéž postupující. Zcela bez ztrát na životech i bodech odcházeli s úsměvem na rtech také Lišáci neboli borci z Bílovic nad Svitavou. Nejinak tomu v hlavním městě vína, rozumějte Mikulově, bylo v případě ZŠ Břeclav ze Slovácké ulice.

Domácí prostředí nahrávalo Školnímu sportovnímu klubu Očov z Hodonína ve stejnojmenném městě. Tatáž hala byla svědkem oslav Koblížků Žarošice, jež prošli turnajem bez zaváhání. To ve Vyškově na základní škole v Purkyňově ulici nikdo ve všech duelech výhru neslavil. Radost z postupu však nakonec byla patrná na tvářích borců ze ZŠ Komenského Slavkov u Brna a na Drtičích z Purkyňky ve Vyškově.

A protože nesmí chybět ani znojemský okres, tak nebudeme postrádat ani vítěznou Republiku. Ta si postup vybojovala v přímé bitvě s konkurenční silnou Mládežkou.

 

Jihomoravský kraj – dívky

V Dambořicích na Hodonínsku se probojovaly dál dva týmy. Krom vítězných Ratíškovic také druhé a oblíbené Sovičky Žarošice, které si v minulosti vyzkoušely atmosféru velkého finále ČEPS cupu. Snít o něm zatím stále mohou i Letňačky z Vyškova, které reprezentují školu z Letního pole. Chybět nebudou ani Dívky Knínice či Krásky, florbalistky ze ZŠ Krásného v Brně. Spolu s nimi jde dál i ZŠ a MŠ Horní, jedna z důležitých florbalových adres na jihomoravské i české mapě.

V bohunické aréně stačily dvě výhry a jedna remíza k postupu Těšanským florbalistkám. Přestože měly stejnou bilanci jako Aligárorky Sokolnice, v jejich prospěch nakonec rozhodl vzájemný duel. To v Mikulově bylo hned jasno, protože Tygřice Valtice obě svá utkání opanovaly. A aby byla sestava kompletní, čest Mládežky držela aspoň děvčata. Znojemská škola třikrát zvítězila a míří do krajské eliminace.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/okresy-odehrane-i-v-rekordnim-regionu-jizni-morava-ceps-cup-miluje/