Opavští florbalisté vyslali signály do Olomouce. Dívčí turnaj ovládlo překvapení z Dolní Lhoty

Krajské město severomoravského a slezského regionu je jednoznačným lídrem celé oblasti. A to z pohledu ekonomiky, dostupnosti služeb či vzdělanosti. Většinou tomu tak je i ve sportu. Jenže turnaj ČEPS cup ukázal, že to zdaleka nemusí být pravda na úrovni základních škol. Ačkoli se v „kraji razovitem“ konaly hned tři krajské turnaje, a to díky divoké postupové kartě pro kluky, ani jednou se z postupu do Olomouce neradoval ostravský celek. Byť holky z Dolní Lhoty mají k dnes už zelené Ostravě strašně blízko.

Určitě to sami znáte a možná i používáte. Když chcete vyjádřit nějaké hanlivé označení malé obce, nazýváte ji „Horní Dolní“ a často i s dodatkem Lhota. Buďte opatrní na jazyk! Děvčata z Dolní Lhoty, lokality uzavírající okres Ostrava-město a těsně sousedící s krajskou metropolí, totiž ukázaly, že se o žádný pomyslný konec světa s liškami dávajícími dobrou noc nejedná. Vyprášily kožich všem soupeřkám v krajském kole a těší se na postup do brněnského národního finále.

Dívčího turnaje se v ČPP aréně krom Dolnolhoťaček zúčastnila další pětice soupeřek. Jediný, kdo si na budoucí šampionky přišel, byly favorizované Odry. Ve výsledku pak došlo ke kuriózní situaci. Hned tři celky měly stejnou bilanci a rozhodovala tak minitabulka. Ta určila lhotecké zlato, oderský bronz a stříbro pro Tygřice z Hladkých Životic. Ty zase totiž jako jediné vyzrály na Odry. Ty nakonec svou účast v národním finále nezopakují, stopku jim vystavila právě minitabulka.

Také první chlapecký turnaj byl podobně vyrovnaný. Byť reálně na postup mohli myslet jen dva soupeři. Nakonec vítězní Borováci z Karviné. A ZŠ Dobrá. Byla dobrá. Hodně dobrá. Ale ve finále jí jeden jediný gól chyběl k tomu, aby postoupila dál. A tak zlato a jízdenku do Olomouce dostala parta z Karviné. Bronz pak osladil život Hašlerkám, tedy florbalistům z Nového Jičína.

Třetí a také poslední chlapecký turnaj už měl vcelku jasný průběh. Suverénem byla vítězná ZŠ Edvarda Beneše z Opavy, která tak vyslala jasný signál i směrem k soupeřům v dalším kole – favorita hledejte ve Slezsku. Všechny čtyři své duely zvládli následovníci druhého československého prezidenta na výbornou a také oni se tak mohou těšit na olomouckou zemskou eliminaci. Stříbro brala ZŠ Paskov a bronz Alšováci z Kopřivnice.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/opavsti-florbaliste-vyslali-signaly-do-olomouce-divci-turnaj-ovladlo-prekvapeni-z-dolni-lhoty/