Ostrava volá! Do finále postupují favoriti a karlovarské překvapení

Dobojováno. Alespoň tedy v Praze a mezi děvčaty. ČEPS cup zná první účastníky republikového finálového turnaje v Ostravě. Krom dvojice favoritů a zároveň skupinových vítězů je známé ještě jedno postupující jméno. Tím je překvapivě karlovarská Libušinka, která v bitvě o všechno porazila Dubí.

Bouřlivá atmosféra na pražské Děkance panovala také v průběhu odpoledne, kdy se zde konaly finálové boje. Poobědový program tradičně odstartoval čtvrtfinálovými duely, v nichž hrály týmy o pokračování svého finálového snu. Dubí zde v severočeském derby přehrálo Smržovku, karlovarská Libušinka si s přehledem poradila v pro změnu západním derby se Stodem. Tedy vlastně se 100Dem.

Souboj o sedmé místo vyzněl výrazně lépe pro ZŠ Jih Mariánské Lázně. Tradiční lídr Karlovarska zůstal letos ve stínu Libušinky. Chuť si tak alespoň částečně spravil proti Písku, kterému nasázel osm branek a odsunul ho tak symbolicky na osmé místo.

V bitvě poražených čtvrtfinalistů nakonec Smržovka o gól přetlačila Stod, což jí stačilo na krásné páté místo v Čechách. A taky vítězné zakončení turnaje. Tedy tak, jak by to mělo být.

A pak už šlo do tuhého. V semifinále vyzvaly Strašecké zebry Dubí a ZŠ Campanus karlovarskou Libušinku. Kopytnice ze středních Čech nenechaly nikoho na pochybách, že loňská účast ve finále nebyla žádnou náhodou a po výhře 7:0 si zajistily opakování loňského výletu. Zato druhý semifinálový souboj byl bitvou na ostří nože. Skončila o jediný gól. Domácí Campanus se tak konečně dočkal a po výhře 4:3 rovněž vyrazí do města spojeného s fotbalovým Baníkem.

Paradoxem národního finále pro základní školy je vždy fakt, že nejsledovanější není finále, ale souboj o třetí místo. Finalisté si sice hrají o největší pohár a zlaté medaile, ovšem primární cíl, tedy postup na republikové finále, už mají splněný oba. Strašecké zebry v něm poprvé padly, ani stříbro jim ale smutek na tvářích nevykouzlilo. Zato ZŠ Campanus mohla slavit naplno.

A hodně veselo zřejmě bude také na cestě do Karlových Varů. Tento florbalový kraj patří k těm obecně slabším. Jenže bojovnice z lázeňského města přestřílely Dubí a poprvé v historii tak odcestují do černého města, které nikdy nespí. Na cestu jim k tomu budou cinkat i bronzové vybojované medaile.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/ostrava-vola-do-finale-postupuji-favoriti-a-karlovarske-prekvapeni/