Pestrá a rekordní skladba na jihu Moravy. Dál jdou týmy ze čtyř různých lokalit

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Devítka účastníků mezi chlapci a sedmička mezi děvčaty bojovala o ve srovnání s jinými kraji luxusní dvě místa mezi východní elitou. Kdo by čekal dominanci škol z velkých měst, velmi by se pletl. Dál se probojovaly čtyři vzdělávací instituce ze čtyř různých míst Jihomoravského kraje. Odkud přesně, to se dozvíte v následujícím článku.

Brněnská sportovní hala Tatran v Bohunicích je tradičním dějištěm turnaje ČEPS cup. Krajské finále hostila také v letošním roce. A to jak v kategorii chlapecké, tak mezi děvčaty. Domácí bojovníci se však radovali pouze jednou, a to právě v chlapeckém případě.

Silnější pohlaví vyslalo do bojů devět týmů plných odvážných bojovníků a potomků hrdinů z Velkomoravské říše. Postoupit mohly jen dva nejlepší výběry. Tím prvním, a jediným brněnským zároveň, byl Slovaňák ze Slovanského náměstí. Jediný chlapecký neporažený celek. Spolu s ním se mohou na zemské finále v Olomouci těšit také stříbrní Buldoci. Nikoli však z Brna, nýbrž z Ivančic.

Tak trochu smutnou byla bronzová medaile třetí ZŠ a MŠ Horní Brno. Přestože „cinkla“, postup dál už nepřinesla. Do následující fáze už se překvapivě nepodívá ani jedna z legend turnaje – znojemská Mládežka, případně hegemon Blanenska ze ZŠ Adamov.

To mezi děvčaty k překvapení nedošlo. První místo sice patří dolnobojanovickým Orlicím, druhou a taktéž postupovou příčku vybojovala ZŠ Horní z Brna, jeden z loňských superfinalistů. Bronzové Tasandy se také radovaly z medailí. I zde je ale cenný kov takovou hořkou útěchou při nepostupu dál. ČEPS cup ale primárně není o získávání medailí. Jeho cílem je vykouzlení mnoha úsměvů na dětských tvářích a rozhýbání dětí. To se povedlo i v případě zbylé čtveřice jihomoravských bojovnic.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/pestra-a-rekordni-skladba-na-jihu-moravy-dal-jdou-tymy-ze-ctyr-ruznych-lokalit/