Postrach z Olomoucka znovu v akci. Lutín prolétl okresem jak uragán

Přestože se na Hané a jejím okolí odehrálo hned dvacet florbalových turnajů v rámci ČEPS cupu, pravidelné fanoušky turnaje zajímalo především to, zda se najde přemožitel silného dívčího Lutína. A hádáte správně, opět nenašel. Turnajové favoritky kráčí dál bez ztráty květinky. Cestu jim však zkříží řada kvalitních soupeřek. O zajímavé zápasy nebyla nouze ani mezi chlapci.

 

Olomoucký kraj – chlapci

Celkem patnáct turnajů hlásili organizátoři ČEPS cupu v Olomouckém kraji. První z nich se konal v Dolanech, obci ležící nedaleko olomoucké zoologické zahrady. Z pětice účastníků se nejvíc dařilo domácím. Ti se tak těší na hanácké krajské kolo. Na něj se ve dvojím provedení vypraví také Lutín. Reprezentanti obce nacházející se nedaleko krajské metropole vyhráli na Rooseveltově střední škole. Možná si tak už připravili úrodnou půdu pro východní národní finále, které se právě zde koná.

Do něj by jistě rád postoupil i výběr žáků nazvaný ZŠ Horka nad Moravou, také tito kluci totiž nenašli v okresní eliminaci přemožitele. Na olomoucké Demlově ulici se prezentovalo pět družstev. V neprospěch domácích rozhodlo celkové skóre, dál tak jdou borci ze ZŠ Řezníčkova, jež měli stejnou bilanci, avšak více vstřelených branek na kontě.

To v Uničově moc nebylo co řešit a ZŠ Uničov z ulice U Stadionu prošla prvním kolem jak pomyslný nůž máslem. Němčice nad Hanou se musely snažit o poznání víc, nakonec si ale v souboji s Nezamyslicemi postup vybojovaly. Prostějov bude zastupovat vítězná Palacká, druhým zástupcem tenisového města bude ZŠ Majakovského. Svou chvilku slávy si užili také Tygříci Hvozd, kteří stejně jako dvě předchozí družstva patří pod okres Prostějov.

Nikoli horizontálně, ale svisle. Tedy v tomto případě spíš Svisle. Právě tato škola z Přerova totiž kráčí turnajem dál, když dokázala dobýt Tovačov. V Hustopečích nad Bečvou kralovali chlapci ze ZŠ 1. máje z Hranic. Dalším přerovským zástupcem, tedy týmem se zubrem ve znaku i srdci, bude ZŠ Želatovská.

Šumpersko do hry vysílá ZŠ Vodní z Mohelnice. Zábřeh bude zastupovat ZŠ z ulice Boženy Němcové, familiárně pojmenovaná jako Boženka. Z téhož okresu se na krajské finále vydá také Jednička. Přesně na tomto místě totiž skončil výběr ZŠ Šumperk z ulice Dr. Edvarda Beneše.

 

Olomoucký kraj – dívky

První dívčí turnaj hostila hala v Hustopečích nad Bečvou. Ze čtveřice účastníků nejvíc zářila ZŠ Drahotuše. Tu do krajské eliminace určitě doprovodí také ZŠ Nezamyslice, jež si poradila v Němčicích nad Hanou s oběma soupeřkami.

V Olomouci na Demlově ulici viděli na vlastní oči uragán. Či spíš tornádo. Protože přesně tak se jmenoval v minulosti Lutín, který už své přízvisko aktuálně nepoužívá. Rozhodně to ale nic neubírá na jeho síle a kvalitě. Tři zápasy, dvacet šest vstřelených gólů, žádná inkasovaná branka. K tomu asi netřeba nic dodávat. Soupeři v kraji „mají vítr“ už teď.

Jenže taková ZŠ a MŠ Lipová z Prostějovska taky umí. Pětkrát vyhrála a pyšní se aktuálním titulem královen tohoto okresu. Aby byla finálová sestava kompletní, nesmí chybět ani ZŠ a MŠ Údolí Desné, taktéž neporažený dívčí celek.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/postrach-z-olomoucka-znovu-v-akci-lutin-proletl-okresem-jak-uragan/