Postup patří neporaženým. Na jihu Čech jdou dál Strakonice a Písek

Papírové předpoklady tentokrát neplatily. Přestože do krajského chlapeckého kola vstupovali jako favoriti soběslavští Sobíčci, našli přemožitele. Strakonická základní škola Františka Ladislava Čelakovského všechny soupeře s přehledem „přejela“ a míří do Prahy. Tam ji doprovodí také dívčí Benešovka z Písku.

Na jihu Čech jako první změřila síly děvčata. Pětice týmů se sjela do českobudějovické sportovní haly na Jiráskově nábřeží, kterou využívá místní sportovní klub policie. Šampionky Českokrumlovska z Křemže tentokrát bodovat nedokázaly a z města, kde by dle Járy Cimrmana chtěl žít každý odjely bez cenného kovu. Totéž lze říct o domácích Kubaťačkách, které sice jednou vyhrály a jednou remizovaly, bramborová pozice jim ale příliš radosti neudělala.

Cenné kovy si rozdělily Dračice Chotoviny, zástupce Táborska bral bronz. Pak ZŠ Františka Ladislava Čelakovského ze Strakonic, která tak hodila pomyslnou rukavici svým chlapeckým kolegům. A zlato, které se pojilo s postupem na pražské národní finále západ, pro sebe uzurpovala Benešovka z Písku. Ta jako jediná ani jednou neprohrála.

Totéž platilo o chlapeckých bojovnících ze Strakonic. Následovníci obrozence a básníka nastoupili do tří duelů. Ze všech vyšli jako suverénní vítězové, což jim krom zlatých medailí z kraje garantovalo i postup do zemské eliminace. Stříbrní Sobíčci na domácí půdě skončili těsně druzí, což znamenalo zisk stříbra, leč nepostup. Bronz si odvezla ZŠ Smetanova z Vimperku.

Zbylá čtveřice týmů sice odjížděla bez medaile, už samotná účast v kraji byla ale pořádným úspěchem. Vždyť i hoštické JZD se v kultovním filmu Slunce, seno pyšnilo titulem „nejlepší družstvo v kraji“.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/postup-patri-neporazenym-na-jihu-cech-jdou-dal-strakonice-a-pisek/