Praha patří suverénům. Dívkám vládl Campanus, chlapeckou část opanovali Fryčováčci

Bez ztráty pomyslné květinky prošly krajským kolem oba pražské postupující týmy. Ty se mohou těšit na národní finále, které se bude konat jen o pár zastávek metra dál. Ke splnění superfinálového ostravského snu však povede cesta ještě přes jeden turnaj. Jak dopadlo krajské kolo Prahy, to se dozvíte v následujícím článku.

Deset týmů, jediné postupové místo do zemského finále. Zdánlivě jednoduchou rovnici ještě doplňovala její druhá část. A to sice pravidlo, že všechno vyhrát znamená postoupit dál. Přesně to se totiž podařilo Fryčováčkům z Prahy 9. Ti nastoupili do šesti bitev. A ze všech vyšli jako šampioni.

Na paty jim šlapalo devět soupeřů. Druhé Kunratice, které se loni představily pod názvem Rytíři z Kunratic, tentokrát trochu překvapivě vypadly už v krajské eliminaci. Osudovou se jim stala právě prohra s pozdějším turnajovým šampionem. Stříbrné medaile jsou sice krásné, bez postupu dál však mají trochu hořkou příchuť. Totéž lze tvrdit o bronzových Tygrech. Také ti se prezentovali doslova dravým výkonem. Ani ten ale na postup nestačil.

Dívčími šampionkami se stala Základní škola Campanus. Ta totiž dokázala zazářit stejně jako chlapecký výběr Fryčováčků. Taktéž florbalistky z Jižního Města neztratily v průběhu turnaje na pražském Chodově ani bod a pokračují dál. To už se bohužel nedá říct o sedmi soupeřkách, které se jim postavily do cesty. Také z republikové metropole totiž postupuje do další turnajové fáze jen jeden jediný tým.

I národní finále západ bude mít pro oba pražský týmy punc domácího turnaje. Hostit je totiž bude znovu republiková metropole. První výjezd za její hranice by je tak mohl čekat až v případě, že postoupí do další turnajové fáze. A to sice do té závěrečné a pro většinu vysněné – na ostravský finálový turnaj, který bude úzce napojen na Superfinále florbalu 2019. To ale nebude vůbec snadná úloha. Tentýž sen budou mít i celky z jiných krajů.

Jak to celé dopadne, to se dozvíme na konci března. Tehdy jsou totiž na programu národní finále ČEPS cupu.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/praha-patri-suverenum-divkam-vladl-campanus-chlapeckou-cast-opanovali-frycovacci/