Pražské dopoledne ve znamení favoritů. Skupiny patřily Strašeckým zebrám a ZŠ Campanus

Partnerský projekt pro střední školy už má svá národní finále za sebou. Nyní je na řadě ČEPS cup. Ten odstartoval pražským západním turnajem pro dívky. Ve skupinách k žádnému překvapení nedošlo. Skupina A patřila tradičně silné pražské ZŠ Campanus. „Béčko“ ovládly jedny z legend tohoto turnaje, Strašecké zebry z Nového Strašecí.

Ti, kdož sledují ČEPS cup pravidelně, florbalistky z Nového Strašecí dobře znají. V minulém roce se probojovaly až na závěrečný turnaj v Ostravě. V moravskoslezské metropoli sice medaili nakonec nezískaly, i tak ale znovu potvrdily, že jejich stopa v turnaji je nesmazatelná. A nejinak tomu bude i letos.

Právě zebry totiž opanovaly skupinu B. V ní si poradily nejprve s Pohodovým 100Dem, následně se Smržovkou a putování skupinu zakončily vítězně proti Mariánským Lázním. Díky tomu si zajistily přímý postup do semifinále a jediná výhra je v tu chvíli dělila od opakování účasti ve velkém finále.

O postupu do něj v tu chvíli mohly snít i holky ze Stodu. Ty totiž dokázaly vyhrát jak proti ZŠ Jih Mariánské Lázně, tak proti Smržovce, což jim zajistilo druhé místo a postup do čtvrtfinále. O ten si to spolu rozdaly Západočešky se Severočeškami. Souboj dvou turisticky atraktivních lokalit však vyzněl výrazně lépe pro Smržovku. Ta tak odsunula strážkyně zpívající fontány do bitvy o sedmé místo.

Také ve skupině A kralovaly favoritky. Chodovská ZŠ Campanus bývá často i pořadatelským místem turnajových kol. Nikdy se však ještě nedokázala dostat až na samotný finálový turnaj. Ten je nejen pro ně letos zpestřený tím, že se hraje v Ostravě, Pražanky by tak čekal atraktivní výlet. Třemi skupinovými výhrami se mu přiblížily.

Druhé skupinové místo a postup do čtvrtfinále putoval na sever Čech, konkrétně do Dubí. To porazilo jak karlovarskou Libušinku, tak píseckou Benešovku. Ta si to právě s Karlovými Vary rozdala o poslední místo v play-off. Jasným poměrem 5:1 si právo účasti v dalších bojích pro sebe uzurpovaly Západočešky. Na Písek zbyl duel o sedmé místo.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/prazske-dopoledne-ve-znameni-favoritu-skupiny-patrily-straseckym-zebram-a-zs-campanus/