Předměřice proměnily domácí prostředí v postup. Dál kráčí trutnovské šelmy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Před vlastními fanoušky se vždy hraje lépe. Většina sportovců by tohle otřepané klišé s radostí potvrdila. A nejinak by to byl v případě florbalistů z Předměřic. Ti dokázali suverénně opanovat krajské kolo Královéhradecka a z předměřické arény kráčí do Olomouce. Tam budou mít šelmí doprovod. Z Krkonoše se do metropole vydají trutnovské Tygřice.

Jako první se na předměřických parketách představila děvčata. Pětice týmů si to v systému každý s každým rozdala o jedno postupové místo v národním finále. A nejvíc se dařilo florbalistkám z Krkonoš. Horalky z trutnovské ZŠ Mládežnická reprezentovaly pod názvem Trutnovské tygřice. Se svými soupeřkami se vypořádaly jako stejnojmenné šelmy. Všechny duely opanovaly a krom zlatých medailí se mohly radovat i z postupu do další turnajové fáze.

Velmi slušně si počínaly i holky z Cerekvice nad Bystřicí. Ani tyhle florbalistky z Jičínska ale na šampionky nestačily a z Předměřic vezly domů „pouze“ krajské stříbro. Bronz si pro sebe uzurpovaly hráčky Free Runu. „Volnoběžkyně“ z Červeného Kostelce ale taktéž do další turnajové fáze nenahlédnou.

V chlapeckém turnaji, který se taktéž hrál v parketové aréně nedaleko Hradce Králové, snilo o postupu deset výběrů. Realitou se mohl sen stát pouze pro jednoho z nich. Tím vyvoleným byli domácí. Předměřický výběr zvítězil ve všech šesti duelech a postupuje do olomouckého národního finále východ.

Tam se letos nepodívají loňští účastníci z Náchoda, tedy Komenda, která skončila stříbrná. A ani bronzoví Obři Hostinné. I oni si sice připsali ohromný úspěch, tím ale jejich letošní putování ČEPS cupem bohužel končí.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/predmerice-promenily-domaci-prostredi-v-postup-dal-kraci-trutnovske-selmy/