Překvapení se nekonalo. Na Ústecku kráčí dál Seventým i Sporťáci ze Sportovky

Dvanáct turnajů, z toho devět chlapeckých a tři dívčí. A také spousta florbalové zábavy a postup tradičně silných škol. Ústecký kraj letos překvapení nepřichystal. Nudu ale rozhodně nenabídl. A i v dalším turnajovém průběhu budou jeho reprezentanti bojovat o svou pozici na výsluní a pražské superfinále florbalu.

Ústecký kraj – chlapci

Napříč celým regionem proběhlo celkem devět chlapeckých turnajů. Ten první hostila ústecká základní škola ve Vinařské ulici. Pětice účastníků zde bojovala o jedno postupové místo v krajské eliminaci. Připadlo vítězným Českým mládežníkům. Florbalisté z fakultní základní školy z ulice České mládeže totiž čtyřikrát zvítězili a hrdě tak kráčí do další fáze turnaje.

V teplické hale na legendárních Stínadlech se z deseti družstev mohla radovat hned dvě. A v tomto případě měla i shodnou bilanci pěti výher a jedné porážky. Jak Medvědi z teplické základní školy na Maršovské ulici, jež se pyšní rozšířenou výukou jazyků, tak Pro-Aktiv Bílina, základní škola z Aléské ulice v Bílině si budou moct vylepšit své skóre v krajském finále.

Druhý teplický turnaj opanovali florbalisté z teplické Buzulky, školy z Buzulucké ulice, jež se zaměřuje pro změnu na matematiku a přírodní vědy. Ve skvělém světle se předvedla též děčínská ZŠ Tyrše a ZŠ Kamenická z téhož města rozkládajícího se na březích řeky Labe. I tato dvě družstva míří do druhého kola turnaje. Na to se může těšit taktéž Husovka, čili základní škola z Podbořan z Husovy ulice.

Chybět nesmí ani dvojice králů z Litoměřicka. Nejprve Masarykova základní škola Litoměřice, hrající pod zkratkou ZŠ LTM. A také Pionýři. Lovosičtí florbalisté ze školy na Sadech pionýrů. Chomutovsko přivítalo osmičku odvážných. Dva z nich budou svou nebojácnost dokazovat také v krajském kole. Konkrétně jde o legendární Seventým, jeden z nejlepších týmů minulosti ČEPS cupu. A také o Kopačky z Perštejna, tedy o florbalisty ze stejnojmenné vísky na Chomutovsku.

Mostecký okres budou zastupovat tradičně Sporťáci ze Sportovky z Litvínova. A aby byla krajskofinálová sestava kompletní, chybět nesmí ani 3. ZŠ Louny, která tak uzavírá skvadru druhého kola.

Ústecký kraj – dívky

Dívčí okresní turnaje se hrály pouze tři. Spojoval je fakt, že z každého z nich šel dál vždy jen nejlepší tým. V případě teplického okresu to byla Buzulka, která tak završila postupový „dabl“. Dál se dostalo jak chlapecké, tak dívčí družstvo. Královnami Litoměřicka se staly pro změnu Happy girls Libochovice, jež si ve Štětí, vyhlášeném to papírenském městě, poradily s nejen papírovými favoritkami z řad soupeřů.

A protože se hrálo také v Podbořanech, nemohou chybět ani vítězné Lvice Louny. Hráčky ze základní školy na ulici Přemyslovců sice nebyly stoprocentní, podlehly totiž Masaryčce. Dál je ale posunula lepší vzájemná bilance se základní školou Vroutek. Ta jim tak garantovala postup z vyrovnaného turnaje a šanci dál se prát o realizaci svého superfinálového snu.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/prekvapeni-se-nekonalo-na-ustecku-kraci-dal-seventym-i-sportaci-ze-sportovky/