Pro olomoucký titul si dolétly Orlice. Obhájkyně berou bronz a do Ostravy jedou také

Přece jen to zvládly. Florbalistky Lutína, loňské republikové mistryně, se nakonec po roce znovu do Ostravy na finálový turnaj probojovaly. Přestože braly na „domácí“ půdě „pouze“ bronz, i ten jim ve výsledku stačil. Největší ovace ale zažily Orlice z Dolních Bojanovic. Ty si z Hané odváží zlato. Radují se i Trutnovské tygřice.

Člověk míní, život mění, říká se. V tomhle případě spíš turnaj nebo florbal mění. Po základních skupinách se zdálo, že hladký turnajový průběh posune dál vsetínské Luhačky. Jenže ty ten pomyslný nejtěžší krok nedokázaly udělat. Nakonec braly se slzami v očích až „bramborové“ medaile a první nepostupové místo.

Ale hezky postupně. První čtvrtfinále vyhrály dle očekávání a předpokladů skorodomácí holky z Lutína. V tom druhém ale Pohořačky z Oder překvapivě vypadly s Trutnovskými tygřicemi. V duelech o umístění si nejprve ZŠ Horní Brno alespoň trochu spravila chuť a reputaci, když porazila Pelhřimov a vybojovala tak sedmé místo. A nakonec i Pohořačky končily vítězně, to když v bitvě o pátou pozici přehrály choceňské Kočky ze ZŠ Svatopluka Čecha.

A pak už se hrálo o vše. Vítěz semifinále měl jistotu nejen zisku medaile, ale hlavně postupu na velké ostravské finále. Čekali byste vyrovnané duely? Ale kdeže. Orlice z Dolních Bojanovic vlétly na šampionky z Lutína a v nadsázce řečeno jim vyklovaly naděje na zlato. Demolice 0:6 byla tvrdým direktem pro Hanačky. Na ty čekaly v souboji o bronz překvapivě vsetínské Luhačky. Skupinové šampionky totiž podlehly Trutnovu.

Ve finále růžové Orlice přetlačily Trutnov a braly zlato. Oba týmy se však mohly usmívat a radovat – jak celek ze Slovácka, tak holky z Krkonoš měly jistý výlet na sever Moravy. A toho se nakonec po roce dočká i Lutín. V nervydrásající bitvě o bronz přetlačil o jediný gól skupinové vítězky. A tak skončily Valašky bez medaile, zatímco Lutín v šťastném objetí slavil bronz. Tenhle postupový bronz má cenu zlata.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/pro-olomoucky-titul-si-doletly-orlice-obhajkyne-berou-bronz-a-do-ostravy-jedou-take/