Pro postup na Pardubicku si dolétli Flyboys a doskákaly Kočky z Chocně

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krásný sportovní areál ve Skutči je jako stvořený pro věnování se bohulibé činnosti v podobě sportování. V dětské podobě je o to hezčí, jak moc je spontánní. I zde ale nechybí touha vyhrát. Tu měla pětice dívčích a osmička chlapeckých družstev z celého Pardubického kraje. Jak to nakonec dopadlo?

Do chlapeckého turnaje nastoupilo osm celků z celého regionu. Postoupit však mohl jenom jeden. Jak se později ukázalo, tím vyvolenými byli florbalisté z města, které proslavily autobusy Karosa. Borci z Vysokého Mýta, kteří reprezentovali pod názvem Flyboys, doslova prolétli celým turnajem. Nouzové přistání absolvovali akorát v souboji s pardubickou Benešovkou. Ani ta nakonec jejich odlet do Olomouce na národní finále nezhatila.

Nejinak tomu bylo v případě dalších účastníků. I ti se prezentovali kvalitními výkony. Volné místo v zemské eliminaci bylo připraveno jen pro nejlepšího z nejlepších. Ve velmi slušném světle se prezentovala litomyšlská ZŠ Zámecká, hlinečtí Smetaňáci či ZŠ Dašice. Pro ty všechny už ale letošní putování ČEPS cupem skončilo.

Mezi děvčaty se nejvíc dařilo šelmám. Kočičky z Chocně se změnily v divoké šelmy. Čtyři výhry ze čtyř duelů katapultovaly Kočky ze ZŠ Svatopluka Čecha alespoň dočasně do olomoucké zoologické zahrady. Tam si počkají na národní finále východ.

O to stály také Myšky ze Svitav, Brádelačky z Horního Bradla, Slatiňačky či Moravské Vosy. Pro ně už ale zůstaly hanácké brány uzavřené. A to minimálně na jeden rok.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/pro-postup-na-pardubicku-si-doletli-flyboys-a-doskakaly-kocky-z-chocne/