Prohra postupovou stopku nevystavuje. Plzeňský kraj patřil Radnicím a Čapkovce

Jak moc se od sebe jednotlivé kraje liší, to dokázaly i turnaje na Plzeňsku. Zatímco jinde by prohra v turnaji znamenala postupovou stopku, na Plzeňsku tomu tak nebylo. Jak šampionky dívčí, tak vítězové chlapecké kategorie totiž jednou prohráli. Ani to jim ale postupovou radost nezkazilo. A tak se trochu překvapivě vlakem ku Praze vydají Radnice a klatovská Čapkovka.

Jak den a noc se od sebe lišil chlapecký a dívčí turnaj na Plzeňsku. Tedy bavíme-li se o počtu účastníků závěrečného turnaje. Chlapecké krajské finále na městské hale přivítalo devět účastníků. Dívčí, jehož místem konání se stala borská hala, mělo jen čtyři soupeře.

Kdo favorizoval silné a velké plzeňské základní školy, ten byl v závěru zřejmě překvapen. Mezi chlapci sice braly konečné druhé, potažmo čtvrté místo, na post nejvyšší to ale nestačilo. Mezi ně se ještě vklínil Pohodový 100D a krom pěti dalších účastníků, kteří skončili pod nimi, to byla hlavně v závěru vítězná Čapkovka, kdo jim udělal pomyslnou čáru přes rozpočet. Jediný, kdo si s klatovskou „základkou“ dokázal poradit, byla právě „domácí“ 22. základní škola. Ani ta ale v konečném účtování postupovou radost klatovským florbalistům nezkazila.

Mezi děvčaty na Borech to bylo ještě dramatičtější. Vítězné Radnice, pyšnící se svým názvem kapitálkami, dvakrát zvítězily a jednou prohrály. Jenže druhé Přeštice hozenou rukavici nezvedly. Osudnou se jim stala porážka od Bělé nad Radbuzou, které je odsoudila „až“ ke stříbrné pozici. Ta je sice krásná, ovšem nepostupová. A totéž platí o třetích Horažďovicích a právě zmiňované čtvrté BelanR.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/prohra-postupovou-stopku-nevystavuje-plzensky-kraj-patril-radnicim-a-capkovce/