Šampioni z Ústecka neprohrávají. Do Prahy pojede Vroutek a fakultní škola z Ústí

Toužíte po tom postoupit do národního finále v Praze? Pokud ano, pak to pro vás v krajském kole na Ústecku znamená jediné – nesmíte prohrát. Velmi vysoko nastavená laťka potvrdila, že prodrat se dál zpod Krušnohoří není vůbec jednoduché. Základní škole Vroutek a Českým mládežníkům z Ústí se to ale podařilo. A tak je čeká výlet do republikové metropole.

Hned desítka vyvolených se mohla těšit na krajskou eliminace turnaje ČEPS cup v Ústeckém kraji. Postoupit dál a živit tak svůj finálový sen spojený s návštěvou Superfinále mohl však jen jeden nejlepší. Tím se mezi chlapci stali Čeští mládežníci. Fakultní základní škola z Ústí nad Labem to však neměla vůbec snadné. Když se podíváte na seznam účastníků, nechyběla tam družstva jako v minulosti účastník národního finále – chomutovský Seventým, či druzí Sporťáci ze Sportovky v Litvínově. Jenže právě finálový souboj mezi mládežníky a sporťáky určil, že se paní štěstěna tentokrát více smála na zástupce krajské metropole, na jejichž škole se prakticky připravují také budoucí adepti kantorského řemesla. Ti tak mají březnový program jasný.

Totéž lze tvrdit o základní škole Vroutek. Holky z malého městečka ležícího na rozhraní Ústeckého a Karlovarského kraje zprvu nepatřily mezi horké favoritky na krajský titul. Zvlášť s ohledem na fakt, že ani okresním kolem neprošly bez zaváhání. Jenže znáte to. Stačí se dobře vyspat a ono to pak prostě jde. No a jak je vidět, mladé naděje se vyspaly skvostně. Skupinou prošly bez zaváhání. A ve finálovém duelu přetlačily vůlí a bojovností holky z Libochovic. Ty sice měly přívlastek happy girls, po posledním klání turnaje však byly malinko sad. Postup byl blízko. Přesto tak daleko.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/sampioni-z-ustecka-neprohravaji-do-prahy-pojede-vroutek-a-fakultni-skola-z-usti/